Bude nejdražší smartphone historie také nejlepší? Na co se můžete těšit?

 
Další 2 fotografie v galerii
Král smartphonů přichází / Apple
Již jen dny nás dělí od oficiálního představení nové vlajkové lodi společnosti Apple. Napětí mezi koupěchtivými fanoušky čekajícími na příchod nového iPhone 8 nyní trochu zchladily odhady analytiků, kteří předpokládají, že půjde o nejdražší chytrý telefon v historii.

Podle těchto analýz by se cena nového iPhone 8 měla vyšplhat až na 999 dolarů (tedy v přepočtu aktuálním kurzem cca 22.000 Kč), a to za základní model s nejmenším vnitřním úložištěm.

A na co se vlastně můžeme u nové “osmičky” těšit? Kromě nového designu, který bude symbolizovat především větší OLED displej s minimálními rámečky (někteří analytici dokonce  tipují, že by displej měl být přes celou čelní stranu přístroje), bude revoluční zejména bezdrátové nabíjení telefonu a očekává se také delší výdrž použité baterie.

Pokud se potvrdí odhady, tak skutečně bezdrátové nabíjení v dosahu větším než 4 metry, by bylo velmi praktickou novinkou, která by asi vyrazila dech nejen konkurenci.

Dočkáme se konečně bezdrátového nabíjení na větší vzdálenost?

Razantním upgradem má projít také senzor Touch ID (jež bude přesnější a lépe bude reagovat i na tak jednoduché problémy, jakou je mastný nebo mokrý prst), a dojde i na zabudování skeneru oční duhovky.

Pokud se vrátíme k ceně novinky, tak aktuální odhady, kolik budou tři verze iPhone 8 stát, jsou: s 64 GB kapacitou vnitřního úložiště za 999 dolarů (cca 22.000 Kč), s 256 GB kapacitou vnitřního úložiště za 1099 dolarů (cca 24.200 Kč) a model s 512 GB kapacitou vnitřního úložiště za 1 199 dolarů (cca 26.400 Kč).

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama