Záhadná konzole Ataribox se objeví na trhu už na jaře! Co bude umět?

 
Další 1 fotografie v galerii
Konzole s procesorem AMD pojede na Linuxu / Atatri
Společnost Atari plánuje na Indiegogo ještě během podzimu zahájit crowd-fundingovou událost, díky níž má právě tato nová hračka od Atari proniknout v širší známost.

Co se týče nového zařízení ze stáje Atari (pozor, na 100 % oficiálního, žádné emulátory!), tak ta nás ohledně nového stroje jménem Ataribox příliš detaily zrovna nezahrnuje… A nyní, relativně dlouhý čas před vydáním novinky, je to o to horší.

Něco málo na veřejnost ale přece jen prosáklo. Tedy před tím, nežli se oficiálně zařízení objeví na Indiegogo. Jak vidíte sami ze snímku, design nového modelu „herní konzole“ je velmi zřetelně ovlivněn legendárním strojem Atari 2600 (s mírným moderním nádechem, aby se věc odlišila od klasiky). A ano, jde o skutečné dřevo… !

Co na tomto novém zábavním zařízení poběží a jaké bude mít hardwarové zázemí? Zatím je známo, že má jít o procesor od AMD upravený na míru této novince a pojede na Linuxu. Vypadá to tudíž, že se budeme moci vrtat v OS podle libosti a spouštět věci z jiných platforem v rámci emulace (DosBox, Wine, ...).

V kostce řečeno, má jít prý o zcela běžný desktop, jak jsme již zvyklí odjinud – dají se zde psát texty, programovat, streamovat video, poslouchat hudba, prolézat sociální média.

Design nového modelu „herní konzole“ je ovlivněn legendárním strojem Atari 2600.

Trochu nečekaně zde není zatím žádného slova o tom, jak na tom zařízení bude s hrami předem nainstalovanými (jako tomu poslední dobou u všelijakých re-edicí starých konzolí se stovkami her najednou typu S-NES bývá). O tom má ale údajně padnout více v čas ohlášení…

A na kolik vše přijde? Cena se má pohybovat okolo 250-300 USD s tím, že lidé, jenž vyjádří svoji podporu na Indiegogo, budou mít možnost získat speciální ceny i edice.

Mohlo by vás zajímat

Reklama