Facebook řeší nejhorší bezpečnostní problém v historii: Miliony profilů jsou v ohrožení

 
Další 2 fotografie v galerii
Facebook v rámci zvýšení bezpečnosti odhlásil během včerejška cca 90 milionů lidí ze svých účtů / Pixabay
Facebook řeší další bezpečnostní průšvih, tentokrát se týká milionů profilů, a to včetně těch šéfa Marka Zuckerberga a COO Sheryl Sandberg.

Zástupci největší sociální sítě naznačili, že útočníci využili jednu funkci webu („View As"), která každému majiteli účtu umožňuje pohlédnout právě na ten svůj jakoby očima návštěvníků.

Neznámí hackeři zneužili funkce v kódu známé jako „Access Tokens", jež se dají použít k získání práv nad jinými účty. Teoreticky se tak mohou hackeři podívat i na cizí účty, a tak i na jakékoliv soukromé zprávy, fotky, i komentáře (i když Facebook naznačil, že zde není žádný důkaz o tom, že tak někdo již udělal).

Co se naopak již stalo, útočníci se pokusili posbírat soukromé informace o lidech včetně jejich jména, pohlaví nebo rodného města. A to vše z hlavní databáze Facebooku.

Facebook dále sdělil, že nezná zatím pravdu ohledně toho, zda byly účty cizím hackerem zneužity nebo jen prohlédnuty a že aktuálně aktivně spolupracuje s FBI na tom, co se vlastně přesně stalo.

Mark Zuckerberg ujistil všechny uživatele, že hesla ani čísla kreditních karet nebyly zpřístupněny. V rámci zvýšení bezpečnosti Facebook během včerejška odhlásil cca 90 milionů lidí ze svých účtů.

Jelikož se ještě Facebook zcela nevzpamatoval z negativních dozvuků aféry ohledně Cambridge Analytica (kdy bylo cca 87 milionů údajů o uživatelích sdíleno bez jejich vědomí), řada odborníků klade celkem zákonitě a logicky otázku, jestli je dnes Facebook vůbec ještě nadále schopen se starat o takovou lákavou pokladnici lidských údajů.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama