Již za pár hodin začne fungovat nová verze prohlížeče Chrome, nedostanete se pak až na 400 webů

 
Další 2 fotografie v galerii
Aktualizace Chrome začne probíhat v Evropě během noci na 17. října 2018 / Pixabay
Pokud používáte při surfování na internetu prohlížeč Google Chrome, tak si pozorně přečtěte následující řádky. Nová verze Chrome totiž znedůvěryhodní všechny starší SSL certifikáty vydané společností Symantec a dceřinými autoritami Thawte, GeoTrust a RapidSSL.

V den vydání Chrome 70, tedy dnes 16. října 2018, má stále více než 400 domén .cz a 200 domén .sk nainstalované certifikáty, které se již brzy stanou neplatnými.

Aktualizace Chrome začne probíhat v Evropě během noci na 17. října 2018. Poté se již návštěvníkům zobrazí pouze šedá stránka s výstražnou informací o nebezpečnosti připojení.

Na seznamu "ohrožených" domén se nacházejí i významné komerční firmy jako cedok.cz či csa.cz, včetně webů veřejné správy.

Vyřazení důvěryhodnosti SSL certifikátů vystavených na staré infrastruktuře společnosti Symantec bylo oznámeno již na podzim loňského roku.

Administrátoři i majitelé webů měli tedy dostatek času se na situaci připravit a obnovit certifikáty za nové.

Bohužel v řadě případů k tomu ještě stále nedošlo. Chrome je freeware webový prohlížeč společnosti Google. Na přelomu dubna a května 2012 překonal v oblíbenosti Internet Explorer a stal se tak globálně nejpoužívanějším internetovým prohlížečem. K 7. lednu 2015 měl podle odhadů 41,64% podíl mezi všemi webovými prohlížeči na trhu.

Mohlo by vás zajímat

Reklama