První mimozemšťan se narodí do šesti let: Nejprve vědci pošlou do vesmíru inkubátor, pak i ženu

Už jsme toho dokázali jako lidstvo ve vesmíru hodně, ale porodit na orbitu dítě? / Pixabay
Vědci začali hledat první odvážnou ženu, která by jako první porodila přímo ve vesmíru. Tento "pozemský" mimozemšťan bude součástí zajímavého experimentu, jenž je jedním z prvních kroků na cestě kolonizace vesmírných dálav.

Zrekapitulujme si pro začátek dnešní situaci. Lidstvo kráčí mílovými kroky ke hvězdám, kolonizace Marsu je již seriózní projekt, ještě před tím ale, než tam někdo vyrazí, bude nezbytné, abychom skutečně dokonale pochopili fungování lidského organismu v jakékoliv situaci i mimo Zemi a jednou z nich je i porod.

Vědci proto aktuálně hledají dobrovolnice mezi ženami, které by byly ochotny vyzkoušet rodit mimo naši rodnou planetu. Vznik prvního „mimozemšťánka" bude rozhodně zajímavý milník, ke kterému by mělo dojít v roce 2024.

Za projektem stojí organizace SpaceLife Origin, kterou založil a vede Kees Mulder, jenž má názor jasný: „Pakliže se lidé chtějí stát extraterestrickými tvory, nezbývá, než se poprat s otázkou rozmnožování v kosmu a na jiných planetách."

Do roku 2024 bude společnost testovat návrh svého vesmírného inkubátoru pro embrya. Ten pak bude s lidskými vajíčky i spermiemi odeslán do vesmíru již v roce 2021. Jakmile bude inkubátor v kosmu, vajíčka se oplodní a lidský zárodek se začne vyvíjet.

Poté se embryo po čtyřech dnech vrátí na Zem a aktivní vajíčka budou uměle vloženy do těla vybrané ženy. Poté proběhne porod. A uvidí se, zda je vše bezpečné. Ovšem již za další tři roky bude vybraná těhotná žena vynesena na oběžnou dráhu a tam dá život prvnímu mimozemšťanovi.

Mise má trvat 24-36 hodin, žena bude rodit cca 400 kilometrů nad povrchem Země a to v nejlepších podmínkách srovnatelných se západními nemocnicemi nejvyšší třídy, k ruce bude i tým odborníků. Celá tato záležitost nebude ovšem právě levná, jen početí v kosmu bude stát 5 milionů dolarů a porod samozřejmě ještě více. Dobrovolnice se mohou hlásit od roku 2022.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama