Metro budoucnosti: Vagony budou průchozí, klimatizované a s informačním systémem o všech trasách

Nová vozidla pro londýnské metro podstatně navýší přepravní kapacitu a zvýší četnost spojů na lince Piccadilly / Siemens Mobility
Takové vagony metra v tuto chvíli míří do Londýna. Kdo jel někdy v tomto krásném velkoměstě podzemkou, dobře ví, že tato nejrozsáhlejší síť podzemní dopravy v Evropě a třetí největší metro světa určitou modernizaci již dávno potřebuje. Dorazí takto inovované vagony metra i do Prahy?

Londýnské metro je skutečnou raritou a turistickou atrakcí. Menší rozměry jeho tunelů připomínají, že v době jejich budování, tedy před více než sto lety, byli lidé v průměru zhruba o dvanáct centimetrů menší než dnes.

Ovšem i do historických tunelů lze vyslat moderní vozidla. Soupravy metra, na jejichž konstrukci se bude podílet také český tým vývojářů ze společnosti Siemens Mobility, nahradí stávající vozy ze 70. let minulého století. Vlaky budou obsluhovat linku “Piccadilly” a první z nich budou dodané v roce 2023. 

Nová vozidla pro londýnské metro podstatně navýší přepravní kapacitu a zvýší četnost spojů na lince Piccadilly. Zároveň nabídnou lidem, využívajícím k přepravě metro, lepší požitek z jízdy.

Nové prostornější vozy pro linku Piccadilly mají základ v rodině vozidel Siemens Mobility Inspiro, nabízejí podstatně lepší podmínky pro cestování a více pohodlí.

Moderní vozy metra představují lepší zážitek z jízdy, mají široké dveře, jsou průchozí a plně klimatizované. Informační systém uvnitř vozů navíc pomůže zákazníkům snadněji plánovat další cíl cesty.

Mohlo by vás zajímat

Reklama