Bitva bezdrátových sluchátek: Google a Amazon vyvíjí své AirPody, chtějí porazit Apple

 
Další 1 fotografie v galerii
Kdy Apple nabídne svým AirPods bezdrátové nabíjení spolu s nabíjecími podložkami? / Pixabay
Bezdrátová sluchátka Apple AirPods byla jedním z nejúspěšnějších produktů firmy a ostatní výrobci si toho samozřejmě všimli. Podle všeho již příští rok vypukne sluchátková válka, protože jak Google, tak Amazon, uvedou v roce 2019 na trh své nové modely.

Mnoho lidí bylo překvapeno obrovským úspěchem AirPodů a podle analytika Apple Ming-Chi Kua vypukne již brzy sluchátková válka. Google a Amazon totiž uvedou v roce 2019 do prodeje vlastní bezdrátová sluchátka.

Kombinovaně by obě značky mohly prodat 10 - 20 milionů kusů. Obě firmy také chtějí podporovat svoje příslušné inteligentní asistenty. Už v loňském roce se očekávalo, že Apple uvede do provozu upgrade, který nabídne sluchátkům bezdrátové nabíjení spolu s nabíjecími podložkami. Produkt se ale na trhu dosud neobjevil. 

Apple uvede v prvním čtvrtletí roku 2019 upgradovaný model s podporou bezdrátového nabíjení. Nový design AirPods by podle něj měl přijít na počátku roku 2020. Ming-Chi Kua z Apple předpovídá dramatický nárůst jednotek AirPods ze 16 milionů v roce 2017 až na více než 100 milionů v roce 2021. Respektovaný analytik je označuje za nejpopulárnější příslušenství společnosti Apple.

Co bude obsahovat "zcela nový design" 2020 AirPods, to analytik Kuo ale neprozrazuje. Fámy naznačují vlastnosti jako odolnost proti potu, integrace Hey Siri a potlačení šumu. Stoupá také naděje, že Apple v příštím roce uvolní značně zpožděné bezdrátové nabíjení podložky AirPower.

Apple také představil řadu odkazů na zařízení ze svého online maloobchodu během spuštění iPhone XS. Uživatel Twitteru Gavin Stevens sdílel obrázek z příručky "Začínáme", která je dodávána s iPhonem XS. Nechybí informace: "Umístěte iPhone s obrazovkou směrem nahoru na AirPower nebo bezdrátovou nabíječku s certifikátem Qi. Můžete také použít bleskový konektor pro nabíjení iPhone a připojení příslušenství." Řádky naznačují, že společnost Apple na zařízení stále pracuje.

Představení AirPoweru přitom proběhlo už v září 2017 během akce pro iPhone X v Cupertinu. Slibovalo se, že bezdrátové nabíjení bude k dispozici pro telefony, Apple Watch a AirPody. Na rozdíl od konvenčních bezdrátových nabíječek QI, které dokáží napájet jedno zařízení, je AirPower navržen pro napájení všech tří současně. V době loňského uvedení produktu iPhone X společnost uvedla, že zařízení bude k dispozici k prodeji v roce 2018, ale bohužel neuvedlo datum. Navzdory nejnovější nabídce bezdrátových nabíjecích zařízení pro iPhone X zůstala kalifornská firma věrná svému nabíjecímu řešení.

Zdá se, že každý, kdo si koupí nejnovější hardware Apple, bude muset zakoupit řešení od jiného výrobce, které je kompatibilní s normou Qi bezdrátového nabíjení. Datum vydání AirPower bylo tiše vynecháno z oficiálních webových stránek. Objevila se řada pověstí, že společnost s bezdrátovou technologií trochu bojuje.

Apple navrhl, aby zákazníci iPhone zakoupili nabíjecí huby od společností Mophie, Belkin a Logitech, které jsou také uvedeny v maloobchodním prodeji online. Snad se tedy nabíječky AirPower dočkáme v příštím roce. 

Mohlo by vás zajímat

Reklama