Hi-tech past na zloděje: Z obyčejného balíku se vyklube bomba s barvou a sprejem

 
Další 1 fotografie v galerii
Do fingovaného balíčku umístil i silně zapáchající sprej / YouTube
Stejně jako každý dobrý příběh o pomstě, i tento je velmi osobní. Jde o to, že nějaký zloděj odcizil jednomu specialistovi z NASA donesený balíček ze zahrady, takže se rozhodl políčit si na zloděje podruhé, tentokrát ovšem s GPS, bombou s třpytivou barvou, zapáchajícím sprejem a sadou smartphonů, aby mohl nahrát reakci zloděje.

Tím specialistou je chlapík jménem Mark Rober, jehož ke konstrukci inspirovaly nedávné události (poté, co byla na vnější domácí bezpečnostní kamery zachycena jakási neznámá žena, jež prostě přišla ke dveřím a balíček si vzala s sebou, tak když pak přinesl video na policii, bylo mu řečeno, že se jim to nevyplatí vyšetřovat). Proto se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou.

Dal si záležet, aby celá věc vypadala skutečně dokonale jako balík, ve kterém je Apple HomePod s nálepkou Amazonu. Jak již ale tušíte, nejedná se o jen tak obyčejný balík, ale o hi-tech past s nádobkou třpytivého obsahu (extra jemný, takže čištění bude horor), doslova jde o tekuté flitry.

Do balíčku umístil i silně zapáchající sprej, co vypouští oblak po otevření každých 30 sekund a čtyři smartphony, aby bylo možné zachytit reakci ze všech úhlů.

Pan Rober má sehranou partu lidí i okolo sebe, jenž ho v podobném hi-tech procesu podpořila, jak to jen šlo. Tak třeba, jeho kolega Sean Hodgins dělá miniaturní plošné desky na míru. Celá věc sice vypadá jako podobné falešné policejní balíky s GPS pro zloděje, ale tento je mnohem povedenější.

Mark Rober samozřejmě při stavbě svoji bombu pomsty několikrát otestoval, ale nakonec ji umístil na původně zamýšlené místo. Jeho nahrávky pak ukazují řadu lidí, co si mysleli, že si evidentně doplní svoje věci od Apple. Videa na jeho kanálu pak ukazují několik obětí a ani jedna z nich není příliš nadšená.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama