Jak dostat z telefonu high-end zvuk? Vyzkoušejte externí sluchátkový zesilovač

 
Další 1 fotografie v galerii
Impacto kompletně přebírá proces zpracování i zesílení a do připojených sluchátek pouští skutečný high-end zvuk / Pixabay
Většina z nás poslouchá na cestách hudbu přes mobilní telefon. Málokterý smartphone je ovšem vhodný pro skutečné hudební nadšence. Jak si hudbu mimo domov co nejvíce užít?

Kvalita zesilovačů a D/A převodníků zabudovaných ve smartphonech, odpovídá většinou účelu, kterému má telefon primárně sloužit. Převod digitálních hudebních dat do podoby srozumitelné sluchátkům i následné zesílení probíhá tedy ve standardní, mnohdy spíše podprůměrné kvalitě.

Pokud posloucháte nekomprimované hudební nahrávky uložené v telefonu nebo využíváte nejvyšší dostupnou kvalitu hudby s využitím prémiových účtů streamovacích služeb, v telefonu dochází při zpracování signálu k degradaci. V tu chvíli vyvstává otázka, zda dává skutečný smysl, když si pořídíte velmi kvalitní kabelová sluchátka.

Pro všechny, kteří si chtějí vychutnat i na cestách skutečně brilantní zvuk z telefonu, existuje řešení. Je jím externí sluchátkový zesilovač s vestavěnými špičkovými DA převodníky Beyerdynamic Impacto Universal. Malá krabička, kterou lze připojit k telefonům s operačními systémy Android i iOS s konektory Micro USB, USB-C i Lightning, přebírá při přehrávání hudby ze smartphonu originální digitální data nahrávky.

Impacto kompletně přebírá proces zpracování i zesílení a do připojených sluchátek pouští skutečný high-end zvuk. DA převodník SABRE32 SABRE9018Q2C Mobile Reference DAC pracuje s vysokým rozlišením až 32 bitů a 384 kHz.

Impacto Universal je kompatibilní s high-end sluchátky s impedancí až 600 ohmů a podporuje modely Beyerdynamic T 1 (2. Generation), T5p (2. Generation), Amiron home a Aventho wired a také sluchátka jiných značek, která mají v mušlích pro propojení s přehrávačem vestavěny dva mono konektory typu Jack 3,5 mm.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama