Nárůst digitálních informací je šokující: 90 % dat bylo vytvořeno v posledních dvou letech

Každou minutu je posláno na celeém světě 16 milionů zpráv a probíhá 176 000 hovorů přes Skype / Pixabay
Data vládnou našemu digitálnímu světu. Jejich nárůst je nevyhnutelnou realitou, se kterou se budeme muset v budoucnosti vypořádat. Neuvěřitelných 90 % dat na celém světě bylo vytvořeno v posledních dvou letech. Co to ale pro nás vlastně znamená?

Specialisté odhadují, že během jedné jediné minuty proběhne na celém světě okolo 3 miliard vyhledávání na Googlu. Každou minutu je posláno 16 milionů zpráv, probíhá 176 000 hovorů přes Skype a přibližně 103 milionů spamů právě dorazilo do e-mailových schránek.

Zároveň je na sociálních sítích zobrazeno 2,1 milionů fotek, zhlédnuto 4,3 milionů videí na Youtube a napsáno 473 400 tweetů. Na Spotify je přehráváno 750 000 skladeb a Amazon rozešle 1 111 balíků. 

S nástupem digitálního věku a obrovským množstvím dat přichází změny, které nelze nadále ignorovat. Přerod do digitální podoby je očekávaný v následujících dvou letech u více než 72 % společností. Podle odborníků ze společnosti Lenovo je nevyhnutelný i nárůst užívání Blockchainu, který bude do roku 2020 samozřejmostí až pro 27 % společností.

Čas přichází i pro ve všech pádech skloňovanou umělou inteligenci, jejíž užití společně s dalšími rozpoznávacími technologiemi zaznamená až 50% nárůst. Se zpracováním dat můžou pomoci nejen kompaktní a výkonné servery, ale i přechod na hybridní datová úložiště, jako je například cloud. Nová řešení vyžadují kromě flexibility i agilitu a rychlost. Část těchto výzev dokáže pokrýt umělá inteligence, která přebírá stále více úkonů, a bude tomu tak i do budoucna.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama