ThinkPad X1 Carbon: Již 7. generace jednoho z nejtenčích a nejodolnějších notebooků

 
Další 2 fotografie v galerii
Konstrukce horního víka ThinkPad X1 Carbon disponuje uhlíkovým vláknem, které ukrývá 4K Dolby Vision displej / Lenovo
Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2019 představila společnost Lenovo zdokonalenou řadu legendárních notebooků ThinkPad. Na co se mohou uživatelé těšit?

Kromě toho rozšířilo Lenovo portfolio o vylepšený model 4. generace ThinkPad X1 Yoga, jehož design i výbava prošly také výraznou proměnou.

Nejvýraznějším vylepšením u nové generace ThinkPad X1 Carbon a X1 Yoga je bezpochyby design. Konstrukce horního víka ThinkPad X1 Carbon disponuje viditelným uhlíkovým vláknem, které ukrývá 4K Dolby Vision displej. Na váze mu to ale nepřidalo – stále zůstává nejlehčím 14palcovým notebookem na světě.

ThinkPad X1 Yoga přichází v celohliníkovém provedení v ocelově šedé barvě. Aby si hliník zachoval stejně odolné vlastnosti jako uhlíkové vlákno, musí být o něco tlustší, a tím tak zvyšuje hmotnost celého notebooku. Ne však v tomto případě. Díky ztenčení na okrajích a rozích snížil ThinkPad X1 Yoga 4. generace hmotnost oproti svému předchůdci, ovšem udržel si svou odolnost (s váhou 1,35 kilogramů je o 11 % tenčí než předešlá generace).

Modely ThinkPad X1 Carbon i X1 Yoga nově disponují FHD displejem s jasem 400 nitů a funkcí ThinkPad PrivacyGuard, která chrání obrazovku před nechtěnými pohledy. ThinkPad Privacy Alert je software, který je schopný uživatele varovat, pokud mu někdo kouká přes rameno a automaticky spustí PrivacyGuard.

Kromě softwaru je tu i fyzická vychytávka v podobě ThinkShutter, a to na IR a HD webkamerách. Bezpečnost také zaručuje čipová čtečka otisku prstů, která nově podporuje Microsoft SecureBio.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama