Třetí generace sluchátek beyerdynamic T1 a T5 pro náročné posluchače

Sluchátka T5 jsou díky zatlumení a koženkovým náušníkům vhodná i pro poslech na cestách / Beyerdynamic
Beyerdynamic začal prodávat na českém trhu hned dvoje sluchátka, která splňují nároky nejnáročnějších uživatelů. Jedná se o třetí generaci dvojice nejvyšší řady sluchátek tohoto německého výrobce.

Sluchátka T1 předurčuje jejich otevřená konstrukce především k domácímu poslechu a uzavřený model T5 ocení uživatelé i při mobilním využití. Vzhledem k jejich určení jsou obě novinky koncipovány jako kabelová sluchátka s velkými náušníky přes uši a hlavovým mostem.

Kabely OCC 7N s konektory typu jack o průměru 3,5 mm lze odpojit a vyměnit například za samostatně prodávané symetrické provedení. Základem obou modelů jsou měniče (reproduktory) Tesla vyvinuté a vyráběné společností beyerdynamic a oceňované pro svůj zvuk s vysokou intenzitou, certifikací Hi-Res audio, vyrovnanou charakteristikou a velkým frekvenčním rozsahem od 5 do 50 000 Hz.

Jejich nová dvouvrstvá sendvičová membrána a velmi silný magnet, který je blíže cívce, zajišťuje lepší vlastnosti při reprodukci od nejhlubších basů až po jasné výšky. Uvedené provedení nabízí optimální výkon ve spojení se všemi typy přehrávačů a zesilovačů.

Nová generace sluchátek T1 má oproti předchozí sérii kompletně černý design a impedanci sníženou na 32 Ohmů. Díky tomu lze tato sluchátka vybudit i běžnými přenosnými přehrávači a nevyžadují použití speciálních sluchátkových zesilovačů. T1 mají otevřenou konstrukci, velurové náušníky s paměťovou pěnou a jejich hmotnost je pouhých 360 gramů. Výhodou použité konstrukce a slabší izolace vůči okolnímu hluku je oproti zatlumeným sluchátkům přirozenější zvuk a komfort pohodlí při dlouhodobém poslechu.  

Sluchátka T5 jsou díky uzavřenému provedení, dobrému zatlumení a koženkovým náušníkům vhodná i pro poslech na cestách. Při mobilním poslechu naráží uživatelé často na limit kvality zesilovačů a D/A převodníků zabudovaných ve smartphonech. Ta totiž odpovídá většinou účelu, kterému má telefon primárně sloužit.

Zpracování a zesílení zvuku probíhá ve standardní, mnohdy spíše podprůměrné kvalitě. Pro všechny, kteří si chtějí vychutnat i na cestách co nejlepší zvuk z telefonu, existuje řešení. Je jím externí sluchátkový zesilovač s vestavěnými DA převodníky beyerdynamic Impacto Universal – malá krabička, kterou lze připojit k telefonům s operačními systémy Android i iOS s konektory Micro USB, USB-C i Lightning. Ta přebírá při přehrávání hudby ze smartphonu originální digitální data nahrávky, kompletně přebírá proces zpracování i zesílení a do připojených sluchátek pouští high-end zvuk.

Nová sluchátka beyerdynamic T1 a T5 jsou již v prodeji, doporučená cena obou modelů je 27 000 Kč.  

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama