Česká Hi-Fi reprosoustava AQ Labrador 39 s frekvenčním rozsahem 45 Hz – 30 kHz

Vnitřní zatlumení zajišťuje kombinace molitanových panelů a akustického rouna / AQ
Společnost AQ, výrobce českých Hi-Fi reprosoustav pro nejnáročnější audiofily, představil nový regálový model AQ Labrador 39. Ten disponuje zcela přepracovanou lichoběžníkovou konstrukcí zvyšující tuhost korpusu i jeho odolnost proti vzniku stojatého vlnění uvnitř kabinetu.

Posluchači se tak mohou těšit na precizní projev napříč frekvenčním rozsahem 45 Hz – 30 kHz s tolerancí +/- 3dB, který jim zprostředkují dánské měniče a ručně pájená výhybka. 

Díky pevnému a solidnímu basu zastanou AQ Labrador 39 snadno roli hlavních reprosoustav v menších poslechových prostorách, ale mohou se stát také reprosoustavami pro velká domácí kina.

Zákazníci přitom ocení jejich věrnost projevu. Moderní vzezření reprosoustav zajistí horizontální dýhování a transparentní matný lak, které si získávají v interiérovém designu čím dál větší oblibu. Příjemným detailem je magnetické uchycení síťky, díky kterému si po jejím sejmutí reprosoustavy zachovávají ničím nerušený elegantní vzhled.

Inovovaná konstrukce využívající lichoběžníkové geometrie nejen dobře vypadá, ale přináší posun i ve zvukové prezentaci. Díky omezení počtu rovnoběžných ploch jsou reprosoustavy odolnější vůči vzniku stojatého vlnění uvnitř kabinetu a nový tvar přinesl i nárůst jeho tuhosti.

Na té se dramaticky podílí i změna výchozích materiálů. Na rozdíl od minulé generace, která v méně exponovaných částech využívala dřevotřísky, se AQ Labrador 39 vyrábí kompletně z tuhé 19mm MDF, která je navíc dýhovaná z obou stran.

Vnitřní zatlumení pak zajišťuje kombinace molitanových panelů a akustického rouna. Reprosoustava tak poskytne nejen více detailů, ale také mohutnější kontrolovaný bas, který byl v minulosti vyhrazen modelům řady Pontos.

Velmi praktickým detailem je vyústění bassreflexového rezonátoru na čelní straně, který eliminuje problémy s optimálním ustavením reprosoustav a magnetické uchycení ochranných sítěk.

To usnadňuje jejich rychlou instalaci v případě nutnosti chránit model před domácími mazlíčky či potomky. Přírodní dýhovaný povrch v matném transparentním laku pak potěší v jakémkoli moderním interiéru. Nové reprosoustavy AQ Labrador 39 jsou již v prodeji v provedení s přírodní ořechovou dýhou a dýhou z černě mořeného jasanu, a to za 19 990 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Reklama