Nejmenší a nejlehčí standardní zoomový objektiv s F2,8 na světě má Sony

Nový objektiv spolehlivě ostří díky čtyřem originálním lineárním motorům XD / Sony
Sony před pár dny představila 67. objektiv náležející do portfolia objektivů typu E-mount určených pro bezzrcadlovky, jde o FE 24-70 mm F2.8 GM II (model SEL2470GM2).

Objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II je podle informací výrobce jedním z nejuniverzálnějších objektivů této řady, byl vytvořen pro fotografy, kameramany a hybridní tvůrce.

Objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II se hodí pro kompaktní, a přitom všestrannou výbavu a umožňuje uživatelům pořizovat ostré a detailní záběry, a to fotografie i video. Nový objektiv se vyznačuje vysokým rozlišením po celém snímku – i při plně otevřené cloně. Zcela přepracovaná optická konstrukce obsahuje pět asférických členů, včetně dvou vysoce přesných členů XA (extrémní asférické členy).

Objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II obsahuje také dva prvky ED (s velmi nízkým rozptylem) a dva skleněné prvky Super ED. V kombinaci s novým mechanismem floating ostření potlačuje objektiv chromatickou aberaci, astigmatismus, zkreslení a koma, takže je dosaženo vysokého rozlišení v celé ploše snímku při všech ohniskových vzdálenostech zoomu a clony.
 
I při fotografování v náročných světelných podmínkách dosahuje objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II dostatečnou kvalitu obrazu díky potlačení odlesků a duchů. Za tyto vlastnosti vděčí originální povrchové úpravě Nano AR Coating II od společnosti Sony, která vytváří na povrchu objektivu rovnoměrnou antireflexní vrstvu.

Díky pokročilé optické konstrukci a nově vyvinuté 11lamelové clonové jednotce vytváří objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II zajímavý bokeh s téměř dokonale kruhovým rozostřením v celém rozsahu zoomu.
 
Tento objektiv 24-70 mm v novém provedení poskytuje dostatečný výkon při fotografování zblízka s minimální zaostřovací vzdáleností 0,21 m při 24 mm a 0,30 m při 70 mm a s maximálním zvětšením 0,32x.

Objektiv FE 24-70 mm F2.8 GM II spolehlivě ostří díky čtyřem originálním lineárním motorům XD (extreme dynamic), plovoucímu zaostřovacímu mechanismu a pokročilému systému ovládání objektivu, a to i při fotografování rychle se pohybujících objektů. Objektiv navíc podporuje sériové snímání až 30 snímků za sekundu pro fotografie a záznam videa v rozlišení 4K 120p s automatickým ostřením.

Novinka je navržena pro spojení s kompaktními fotoaparáty Sony Alpha s bajonetem E-mount, je nejmenším a nejlehčím zoomovým objektivem 24-70 mm F2,8 na světě ve své třídě. FE 24-70 mm F2.8 GM II váží pouhých 695 gramů, což je přibližně o 20 % méně než původní model 24-70 mm F2,8 G Master. Délka objektivu byla zkrácena o 16 mm a celkový objem se zmenšil přibližně o 18 %.

Zdroj: Sony

Mohlo by vás zajímat

Reklama