Adaptér Sirui Anamorphic přemění všechny objektivy do anamorfního provedení

Zkombinujete-li nový adaptér s objektivy Sirui Venus, získáte 2× faktor stlačení / Sirui
Již před téměř třemi lety představila společnost Sirui svůj první anamorfní objektiv. Od expertů se mu dostalo mnoha pozitivních recenzí, ve kterých byl díky kvalitě optiky v kombinaci se zajímavou cenou popisován jako anamorfní objektiv pro každého.

Nyní společnost Sirui znovu pozvedla laťku o něco výš uvedením svého nového adaptéru Sirui Anamorphic 1,25×, který nejenže přeměňuje všechny objektivy do anamorfního provedení, ale při použití se stávajícími anamorfními objektivy Sirui 1,6× přidává 2× faktor stlačení.

V souvislosti s představením adaptéru společnost Sirui také oznamuje, že rozšiřuje řadu Venus o dva další anamorfní objektivy – 1,6×, 35 mm a 100 mm T2,9. Tyto objektivy vytvářejí klasický anamorfní vzhled s modrými odlesky objektivu spolu s roztaženým oválným bokehem a jsou k dispozici s bajonety RF, L, E a Z.

Zkombinujete-li nový adaptér s objektivy Sirui Venus, získáte 2× faktor stlačení, který mnoho filmařů považuje za svatý grál anamorfních objektivů.

Adaptér je relativně malý – jeho délka je pouhých 46,5 mm a váha 650 g. Je vybaven 82mm zadním závitem a čtyřmi redukčními kroužky (67 mm, 72 mm, 77 mm a 92 mm). Redukční kroužek 92 mm se nabízí pro nasazení na většinu ostatních objektivů.

Použijete-li adaptér se sférickými objektivy, bude výsledkem charakteristický anamorfní vzhled jako u filmového širokoúhlého poměru stran a modré odlesky objektivu. Natáčení v poměru 16:9 povede k poměru stran 20:9, který umožňuje přehrávat videa na celé obrazovce chytrých telefonů.

Zdroj: Sirui

Mohlo by vás zajímat

Reklama