Jak si užít Vánoce ve světě filmů, seriálů a zábavných videí

Digitální televize má oproti té klasické řadu výhod / TP-LINK
O Vánocích nesmíme zapomínat na zábavu, na kterou se během svátečních dní jistě najde dostatek času. Co se tak konečně zastavit, hodit starosti za hlavu, sednout si s rodinou nebo přáteli a mísou cukroví na pohovku a společně se ponořit do světa filmů, seriálů a zábavných videí?

Takovou možnost nabízí hned několik platforem, které si představíme. Nejpopulárnější platformou pro sledování pořadů, filmů a seriálů je Netflix.

Nabídka Netflixu je pravidelně aktualizována a obsahuje i vlastní produkci, která se v současné době řadí ke světové špičce, alespoň co se seriálů týče. Měsíční předplatné vychází od 199 do 319 Kč a není třeba žádných smluv. Službu si můžete první měsíc vyzkoušet zdarma.

Netflixu dýchá na záda HBO Max. Služba fungující na podobném principu nabízí kvalitní pořady, filmy či seriály za 199 Kč měsíčně, stejně tak jako kanál Disney+, který se na našem trhu etabloval teprve na počátku letošního roku. Z českých služeb lze zmínit platformu Voyo, za kterou stojí televize Nova, z čehož plyne i nabídka pořadů této streamovací služby, jenž zájemce vyjde na 159 Kč za měsíc. Za podobnou částku lze sledovat i v Česku zatím méně populární Amazon Prime Video nebo Apple TV+.

Co se týká digitální televize, tak ta má oproti té klasické řadu výhod. Pořady můžete sledovat až několik dní zpětně ve vysoké kvalitě, zastavovat si je, ukládat či nahrávat. Nečekají váš žádné výpadky signálu, a vysílání si tak v podstatě můžete přizpůsobit obrazu svému.

Pro sledování IPTV potřebujete chytrý televizor a kvalitní připojení k internetu. Pak už si jen budete užívat nekonečnou zábavu. Cena služby se odvíjí od jejího poskytovatele a rozsahu stanic.

Přístup k mnoha videím zdarma je možný prostřednictvím sociálních sítí, pokud vám však nestačí základ s reklamami, pak třeba YouTube nabízí službu Premium za 179 Kč měsíčně. Společným jmenovatelem všech sítí, jako je TikTok, Facebook nebo Instagram, je především tvorba obsahu samotnými uživateli. Videa jsou sice krátká, listovat mezi nimi lze bleskově, ale strávit tím můžete i hodiny.

Pro pohodové sledování pořadů, videí na streamovacích službách, v internetové televizi i k využívání sociálních sítí je základem kvalitní internetové připojení. Tím to však nekončí a je potřeba toto připojení poskytnout všem zařízením v domácnosti. Některé vyžadují okamžitou odezvu, a tak je lepší připojit je přes ethernetový kabel, jako například domácí úložiště, servery, nebo herní konzole. Většině však bude stačit bezdrátová Wi-Fi síť. 

Menším rodinám v menších domácnostech a bytech stačí klasický Wi-Fi router, například čtyřanténový Mercusys MR70X nabízející silný signál v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. S přenosovou rychlostí 574 Mbps se tak jedná o dobré řešení pro využívání datově náročných aplikací, streamování či online hraní. 

Pokud se dostanete do situace, že konstrukce vašeho domu brání přenosu Wi-Fi signálu a nechce se vám do každé místnosti rozvádět ethernetový kabel, můžete využít datového přenosu přes kabel elektrického vedení. Jsou k tomu potřeba tzv. „powerline“ krabičky, jedna se vloží do zásuvky u routeru a druhá pak do zásuvky v cílové místnosti. Ty nabízí aktuální novinka TP-LINK PG1200 s dvěma jednotkami, která je vybavena novým protokolem G.hn a dosahuje přenosové rychlosti až 607 Mb/s na vzdálenost 300 metrů el. vedení.

Zdroj: Netflix, HBO Max, TP-LINK

Mohlo by vás zajímat

Reklama