Dell inovoval monitory UltraSharp, mají již pětihvězdičkovou certifikaci pro zrakový komfort

Technologie ComfortView Plus výrazně snižuje množství vyzářeného škodlivého modré světla / Dell
Společnost Dell Technologies uvedla na trh nové monitory UltraSharp a monitory pro videokonference. Tyto produkty jsou navrženy tak, aby podpořily produktivitu, zefektivnily spolupráci, zvýšily celkový komfort pro oči a umožnily bezproblémovou práci všeho druhu.

Dell představil první monitory na světě s pětihvězdičkovou certifikací pro zrakový komfort – monitor Dell UltraSharp 27 s rozbočovačem Thunderbolt (U2724DE) a monitor Dell UltraSharp 27 (U2724D) – které jsou určeny dle webu výrobce pro uživatele pracující v kanceláři nebo doma.

Jedná se o zcela nový standard pro pohodlí zraku, který vyvinul ústav TUV Rheinland, jeden z předních světových poskytovatelů nezávislých odborných zkušebních služeb. Společnost Dell je první výrobce, který na trh uvádí monitory s touto nejvyšší pětihvězdičkovou certifikací.

Nové monitory nabízejí vylepšené funkce a vlastnosti, které zlepšují vizuální komfort a snižují namáhání očí uživatelů, včetně zdvojnásobení obnovovací frekvence oproti současným monitorům UltraSharp na 120 Hz, která zajišťuje plynulejší a ostřejší zobrazení pohybu, vylepšené technologie ComfortView Plus, která výrazně snižuje množství vyzářeného škodlivého modré světla, a to na méně než 35 % oproti 50 % u modelů předchozí generace a včetně vestavěného snímače, který detekuje okolní světelné podmínky a automaticky upravuje jas a nastavení barevné tonality obrazu. 

Tyto nové funkce jsou důležité, protože nedávná studie ukázala, že monitor, který upravuje svůj jas při různých úrovních okolního osvětlení, může snížit četnost příznaků únavy očí o 7 až 17 %. Jiná studie odhalila, že monitor s funkcí redukce modrého světla pomáhá snížit známky únavy očí o 8 % po 50 minutách provádění vyhledávacího úkolu.

Další nové monitory Dell UltraSharp 24 s rozbočovačem USB-C (U2424HE) a Dell UltraSharp 24 (U2424H) mají o něco menší rozměry a jsou rovněž vybaveny novými funkcemi pro zlepšení vizuálního komfortu.

Kromě toho všechny čtyři nově uvedené modely nabízí široké možnosti připojení zahrnující rozhraní Thunderbolt, respektive USB-C, které umožňuje napájení s výkonem až 90 W a přenos datového a video signálu, a dále konektor RJ45, který poskytuje rychlé a stabilní síťové připojení až 2,5 GbE. Všechny čtyři monitory jsou vybaveny rozhraními HDMI a DP 1.4.

Monitory mají také certifikace EPEAT Gold, TCO Edge, ENERGYSTAR a FSC. Společnost Dell velmi dbá na klimatické dopady svých produktů a ze všech výrobců na trhu nabízí nejširší portfolio monitorů, které získaly označení EPEAT Climate+, včetně nových modelů UltraSharp 24 a 27 (U2424H/HE a U2724D/DE). To znamená, že tyto výrobky se řídí nejlepší praxí v oblasti dekarbonizace. 

Dell také představil nové monitory pro videokonference – komfortnější a nabízející funkce pro multitasking na vyšší úrovni. Jedná se o první 23,8palcové, 27palcové a 34palcové videokonferenční monitory na světě certifikované pro aplikace Microsoft Teams i Zoom. Monitory mají integrovanou kameru, reproduktory a mikrofony, čímž šetří místo na pracovním stole.

Vylepšená inteligentní 4MP 2K QHD kamera nabízí automatickou kompozici obrazu s využitím AI, digitální HDR a podporu redukce šumu u videa. Vyšší úroveň zabezpečení a možnost pohotové spolupráce zajišťuje funkce Dell ExpressSign-in, která rozpozná přítomnost uživatele a podle toho buď uzamkne zařízení, nebo jej přihlásí pomocí funkce Windows Hello. Ochranu soukromí zvyšuje zabudovaná mechanická krytka objektivu kamery. 

Zdroj: Dell

Mohlo by vás zajímat

Reklama