Máte svůj smartphone plný zajímavých fotek? Tak je prostě dobře prodejte!

 
Další 3 fotografie v galerii
V různých misích můžete vyhrát až sto dolarů / Pixabay
V dnešní době většina z nás fotografuje denně, skoro se dá říci, že prakticky neustále. Fotografování díky již dostatečně kvalitním aparátům v chytrých telefonech nebylo nikdy v historii tak snadné.

Přitom díky kvalitní optice a například optické stabilizaci obrazu (a samozřejmě vysokému rozlišení) je většina pořízených snímků a momentek i u relativně nezkušených, "mobilních", fotografů dostatečně ostrých a jasných, takže se dají použít i komerčně. Řeknete si možná, že o vaše často rodinné fotky a náhodné snímky nebude mít nikdo zájem – opak je však pravdou.

Nakonec ověřit si to můžete sami v úspěšně fungující aplikaci Foap.com. Ta umožňuje po registraci nabízet, resp. prodávat, vaše fotodíla do celého světa, dokonce můžete nabídnout i snímky od ostatních uživatelů (ty ovšem za výrazně nižší cenu).

V aplikaci Foap totiž „loví“ zajímavé fotografie velké nadnárodní koncerny typu velkých automobilek nebo světových výrobců potravin. Pro ně je nákup zajímavé fotografie za několik dolarů zanedbatelná částka, přitom originální kompozice může obohatit jejich marketingovou kampaň. Na druhou stranu vy, jako běžný uživatel, můžete v průměru za jednu fotografii získat až pět dolarů, navíc snímek můžete prodat hned několikrát (toto není ve Foap nijak omezeno).

Na stránkách Foap.com navíc běží vždy několik tzv. Mission (neboli výběrových řízení na určité téma). Když se zapojíte a váš snímek vyhraje, můžete získat až 100 dolarů.

Stačí se tedy na stránce Foap.com zaregistrovat, stáhnout si aplikaci a začít nahrávat svoje fotografie. Důležité je, dobře a vyčerpávajícím způsobem popsat danou nahranou fotografii (samozřejmě v angličtině), aby se snímek dobře vyhledával podle tématu nebo kompozice - více lidem se tak bude zobrazovat, a zvýšíte tak i možnost, že ho nakonec skutečně prodáte. Můžete vytvářet i celá alba, která se dají prodat v celku, častější jsou samozřejmě ovšem nákupy jednotlivých snímků. Jak budete úspěšní bude záležet na vaší celkové aktivitě, tedy kolik času se budete této činnosti denně věnovat a jakou popularitu ve Foap získáte. 

Jinak Foap.com funguje prakticky jako všechny známé sociální sítě, nejvíce se logicky přibližuje Instagramu. I ve Foap máte k dispozici vlastní zeď, kde vidíte všechny svoje nahrané fotografie a můžete sledovat vybrané uživatele a vytvářet vazby s jinými uživateli, podobně jako na všech sociálních sítích. 

Výhodou je, že začít prodávat svoje fotografie tímto způsobem můžete třeba ihned, samotná aplikace je navíc zcela zdarma. Stáhnout si aplikaci můžete v App Store nebo Google Play.

Mohlo by vás zajímat

Reklama