Bezva finta, jak zlepšit kvalitu zvuku u vašich sluchátek. Za pár minut je hotovo!

 
Další 4 fotografie v galerii
Pro trik si nachystejte nové špunty, sluchátka, jehlu, zapalovač a fix / Apple
Sluchátka Apple AirPods dnes leckdo bere jako trochu podivnou, ale určitě osobitou záležitost. A to nejen kvůli designu, ale i díky tomu, že o tomto modelu za 159 USD mnoho lidí mluví, jako by snad byla dokonalá - „jen zní občas trochu zastřeně a špatně". Jaká je u sluchátek jiná funkce tak zásadní, než super audio?

Tak či onak, statisíce lidí to risklo a zakoupilo si je. Mají jistě svoje pozitiva – jsou tak lehká, že o nich člověk ani neví a běžná bluetooth sluchátka nechávají daleko za sebou a i Siri je překvapivě užitečná. Baterie rovněž vydrží dost dlouho na bezdrátové poměry, o rafinované nabíjecí stanici sloužící i jako podložka pro Apple nemluvě. Ale s tím zvukem by vážně měl někdo něco udělat...

Vlad Savov, jeden z expertů na sluchátka, potvrzuje, jak moc důležité je „sednutí", když přijde na audio. Mezi jeho hlavní úspěchy patří třeba mimořádné zkvalitnění podání zvuku u modelu (v ceně 1800 USD) za použití ničeho více, než pár plastových drobností ze dna šuplíku. A jelikož AirPods jsou notoricky známé svým designem, jednoho to celé vede k menšímu zamyšlení... Co když by šlo i u nich ucpat okolní hluk a přitom i zlepšit odezvu na basy?

Návodné video ve stylu "Jak na to" najdete na YouTube (označené jako "Apple AirPods Free HACK"), ale v kostce vám můžeme prozradit, že stačí si nachystat nové špunty, sluchátka, jehlu, zapalovač a fix. Poznačte si, kde jsou otvory fixou na obou dílech (nasadťe si proto nové špunty na sluchátka). Opět sluchátka se značkami sundejte a nažhavenou jehlou vypalte vše v nových špuntech. Pak stačí nasadit zpátky nyní upravená sluchátka. A můžete poslouchat!

Nevypadá to až tak složitě, že? Jsme téhož názoru. Takže, kdo tyto sluchátka vlastní a zvuk mu pořád tak nějak nesedí, má možnost to klidně zkusit. Pokud na podobné operace nejste zvyklí, určitě ani tehdy nad ní nestrávíte déle jak 20 minut. A poté bude následovat překvapení – Apple AirPods mají rázem sytější a lepší basy!

Ani tehdy, když seženete jen černý pěnový plast na sluchátka místo bílého, vcelku nic se neděje – zvolte, co máte radši nebo je levnější. I když nevypálíte díru dokonale s rovnými okraji jehlou, nevadí, zkuste třeba minišroubovák a prostě proces opakujte vícekrát po malých dávkách.

Odměna za tuto činnost je ovšem velká – lepší zvuk, zejména v dolní části spektra, je skutečně enormní. A jelikož nyní vaše Apple AirPods sluchátka budou mít i lepší posed na uchu, dočkáte se nyní i lépe izolované samotné hudby, bez nutnosti poslouchat cizí zvuky z rádia například v posilovně. Osoby, které již tuto proceduru dokončily, mají jasno – nemusejí u nich nyní ani tak vytáčet hlasitost na maximum.

Podobná řešení na internetu samozřejmě existují, ale žádná z těchto metod (obvykle silikon) nesedne kompletně i do originálního AirPods pouzdra. Ani tato metoda prostě není zcela bez chyb – sluchátka občas sklouznou, takže zakryjí senzor a člověk se připraví potenciálně o funkci typu automatická pauza. Ovšem poklepání pro Siri anebo posun tracku stále fungují.

Je určitě dobře, zkvalitnit si určitý produkt, ale otázka je, proč je zrovna v této věci pro běžného nákupčího od Apple díra na trhu? Sehnat sluchátka s pečlivě vystřiženými otvory strojem by byla jiná liga... Fanatičtí příznivci typu „Urob si sám" ale stejně takovému postupu asi dají určitě přednost.

Mohlo by vás zajímat

Reklama