Marihuana skutečně pomáhá a nyní je to potvrzeno i Světovou zdravotnickou organizací

 
Další 3 fotografie v galerii
Marihuana je často jediným dostupným lékařským řešením / Pixabay
Organizace World Health Organization (WHO) po dlouhém přemítání dospěla k závěru, že relaxační složka marihuany, označená jako CBD, by již neměla být věc na předpis.

Tak, jak se legalizace marihuany postupně rozšiřuje nejen v rámci prudérní USA (posedlé dodnes kreacionismem), tak i napříč světem, je to na jednu stranu jistě dobře pro pacienty a příznivce lehkých drog, na tu druhou ale WHO varuje, že ještě stále nemáme dost důkazů o dlouhodobém vlivu marihuany na zdraví lidí i společnosti.

Po měsících průzkumů ale tato organizace tvrdí, že kanabinoidy (CBD) používané při léčbě rakoviny, epilepsie a jako bolest zmírňující prostředek, mají nezpochybnitelný vliv v těchto případech a žádná další zjevná velká rizika neexistují, pročež jí dává zelenou.

I když jsou pozitivní účinky lékařské marihuany nezpochybnitelné, pořád to neznamená, že má jen pozitivní stránky – nedávné studie na lidech i zvířatech ale ukázaly, že podle všeho nezpůsobuje návyk na THC.

Toto vše vzbudilo doslova vlnu zájmu po celém světem, kde až doteď řada doktorů dost váhala s jejím předepisováním. Také WHO naznačila, že se nedoporučuje namísto ní dávat syntetický opioid Fentanyl (nebo podobné pochybné náhražky), které zabily tisíce lidí jen v USA.

Při některých chorobách je navíc marihuana často jediným dostupným lékařským řešením, třeba pro pacienty trpícími stovkami epileptických záchvatů denně. Když si ale marihuanu dají, mají jich jen pár.

K celé věci se již připojila celá řada zemí – třeba takové Mexiko drogu legalizovalo. V roce 2018 se celá věc bude dále zkoumat, jelikož je to populární droga a téma, takže četné (i anti) studie nepochybně budou následovat.

Mohlo by vás zajímat

Reklama