Konečně vyzkoušeno: Hyperloop One dosáhl na testovací dráze rychlosti 387 km/h

 
Další 2 fotografie v galerii
Třetí fáze testu proběhla v Nevadě letos 15. prosince / SpaceX
Společnost Virgin Hyperloop One se v těchto dnech zapsala do historie poté, co jako vůbec první vyzkoušela a otestovala svůj nový inovativní futuristický cestovní sytém.

Firma právě zkompletovala třetí fázi testu na trati DevLoop v Nevadě, kde byla jejich nová hračka schopna vyvinout rychlost až 387 km/h. I když je to ještě pořád dost daleko od firemního plánu dosáhnout rychlosti 1000 km/h před koncem roku 2021, určitě nikdo nemůže rozporovat, že jde o krok správným směrem.

Co je to Hyperloop vlastně? Jde o nový způsob budoucího cestování mezi velmi vzdálenými lokacemi. Odhalil jej Elon Musk již v roce 2013 a naznačil, že má tento typ přepravy potenciál k tomu, aby lidi mezi San Franciskem a Los Angeles přenesl za pouhé půl hodiny (tj. polovička času proti letadlům)! Stručně řečeno jde o trubky, v nichž je vakuum a zavěšeny jsou volně ve vzduchu v rámci ochrany před zemětřesením a počasím.

Elon Musk jako takový již nadále nijak přímo s firmou Hyperloop One nesouvisí, ale je to právě on, kdo „pošťouchl" příslušné lidi k vyvinutí technologie, jelikož je to neutuchající vizionář. Třetí fáze testu proběhla v Nevadě letos 15. prosince a otestován byl i nový uzavřený systém, jenž přenáší kapsli mezi vakuem a venkovním vzduchem. Celé je to velmi slušný výkon, když uvážíme, že nový čínský vlak Fuxing zvládne jen 350 km/h.

V rámci testu byl vzduch rozředěn na takové prostředí, jaké je v cca 60-70 km nad Zemí. Kapsle klouže díky magnetům a tedy magnetické levitaci, díky čemuž neztrácí vozidlo tolik energie třením a dotekem se Zemí. Suma sumárum si to vše vyžádalo 200 inženýrů, techniků, svářečů a dalších specialistů, aby vůbec mohla vzniknout testovací 3 km trať v poušti kousek od Las Vegas.

Mohlo by vás zajímat

Reklama