Vyfotíte si více než tři selfíčka za den? Pak vám hrozí chronické psychické problémy

 
Další 2 fotografie v galerii
Máte ve svém mobilu už stovky selfie? / Pixabay
Je to už skoro čtyři roky, co proběhla tiskem a odbornými online časopisy zajímavá zpráva, že v USA tamní lékaři uznali selfietidu za skutečnou mentální poruchu.

Tehdy šlo však pouze o velmi povedený hoax. Několika vědcům v Indii se však na neustálém pořizování vlastních fotografií také něco nezdálo a podle jejich nejnovějšího průzkumu to vypadá, že částečně může o jistou psychickou poruchu skutečně jít.

Přes 200 indických studentů se totiž zúčastnilo průzkumu, který se pokusil chování lidí propadajících fotografování selfie přesněji specifikovat a zachytit jejich pohnutky k této neustálé činnosti.

A jak byste podle specifikace toho průzkumu dopadli vy? Je to jednoduché, výsledky v Indii rozdělily studenty do třech skupin.

Pokud vyfotíte cca 3 selfie denně, ještě jste tomuto problému zcela nepropadli, navíc pokud je hned neumisťujete na sociální sítě. Jestliže však za den vyfotíte více než 3 selfie, a to prakticky každý den, a hned je publikujete, pak už máte náběh na akutní selfietidu.

Ti, kteří ovšem mají neustálou potřebu vícekrát (hraničních je 6 snímků) za den fotit vlastní maličkost a pořád se se svými výtvory chlubí na sociálních sítích, již mohou mít poruchu popsanou jako chronická selfietida.

Autoři průzkumu ovšem sami volají po jeho zopakování na vzorku daleko větším, což by již mohl být relevantní výsledek například i pro Světovou zdravotnickou organizaci. Ta například nedávno uznala i to, že marihuana může být v některých případech i zdraví prospěšná.

Mohlo by vás zajímat

Reklama