Smartphone s nejdelší výdrží baterie? Mezi Androidy kraluje model Huawei Mate 10 Pro

 
Další 4 fotografie v galerii
Bylo zkoumáno více než 100 kritérií v rámci osmi kategorií / Huawei
Specializovaný portál Android Authority podrobil na začátku letošního roku deset špičkových smartphonů se systémem Android, jež jsou nyní dostupné na trhu, komplexnímu testování a jako král z tohoto hodnocení vyšel model Huawei Mate 10 Pro.

V tomto rozsáhlém testu nakonec získal smartphone Huawei Mate 10 Pro ocenění „Smartphone of the year“ a „Best battery life“.

Redakce online časopisu "Android Authority" během více než 40 testů zkoumala přes 100 různých kritérií napříč osmi kategoriemi, přičemž Huawei Mate 10 Pro v jedné zvítězil a ve čtyřech dalších se umístil mezi třemi nejlepšími.

Letošní ročník ocenění „Best of Android“ (Nejlepší Android) portálu Android Authority byl z hlediska hodnotících kritérií vůbec nejrozsáhlejší a nejkomplexnější v jeho historii.

Každý smartphone v redakci byl podroben více než čtyřiceti detailními testy a redakce zkoumala více než 100 kritérií v rámci osmi kategorií: displej, audio, fotoaparát (objektivně), fotoaparát (subjektivně/hodnocení uživatelů), baterie, výkon, uživatelské zkušenosti (UX) a poměr cena/výkon.

Celkovým vítězem po zohlednění všech testovaných kritérií se stal právě smartphone Huawei Mate 10 Pro, když zvítězil v kategorii hodnocení baterii. V dalších čtyřech kategoriích se pak tento model umístil mezi TOP 3 (displej, audio, fotoaparát, UX).

Vítězný Huawei Mate 10 Pro je šestipalcový model s rozlišením displeje 2160×1080 bodů, jež je vybaven procesorem Hisilicon Kirin 970 Octa Core, 6 GB operační pamětí RAM, 128 GB interního úložiště, funkcí dual SIM (2x nano SIM), duálním hlavním fotoaparátem 20 Mpix a 12 Mpix (F/1.6) a selfie fotoaparátem 8 Mpix (F/2.0).  

Nechybí ani čtečka otisků prstů, voděodolnost modelu dle IP67, rychlé nabíjení baterie o kapacitě 4000 mAh a k dispozici je i konektor USB Type-C. Model je skutečně na úrovni doby, takže podporuje A-GPS, Glonass, NFC a LTE.

Mohlo by vás zajímat

Reklama