Může smartphone natáčet video v kvalitě srovnatelné se špičkovými videokamerami? Novinky od Sony to umí

 
Další 2 fotografie v galerii
Oba telefony se pyšní poměrem stran 18:9 / Sony
Společnost Sony v těchto dnech představila světu v Barceloně, na letošní akci Mobile World Congress, své dvě nejnovější smartphonové novinky, modely Xperia XZ2 a XZ2 Compact, u nichž doufá, že jí opět pomohou získat technologický náskok na trhu, o který ji připravily jiné značky na trhu.

Konkrétně Sony zamýšlí překvapit jiné firmy za pomoci své pokročilé technologie na zpracování obrazu, protože konkurence se na ni dnes stejně tlačí ze všech stran - navíc ve chvíli, kdy prodeje smartphonů začaly obecně klesat.

Jde o první 4K HDR video natáčející model nejen v rámci Sony, ale také v rámci celého světa – 4K HDR video byla a je opravdu pro mobilní trh premiéra, je to přeci jen kvalita, kterou až dodnes nabízely jen ty nejvíce špičkové (a drahé) videokamery.

Modely Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact budou mít také vibrační odezvu a půjdou na trh již příští měsíc. Chytré telefony se pyšní i poměrem stran 18:9 (obvyklá volba pro profíky dnes), jež umožňují použít menší okraje po stranách. Displej u Compactu má mimochodem jen 5" a XZ2 celých 5,7" a jde o Full HD a HDR (zlepšuje kontrast, takže černá je černější a barvy jasnější) displeje.

Jak typ XZ2, tak i Compact, mají v záloze sklo Corning Gorilla Glass 5 vepředu i vzadu a jsou odolné na vodu a prach. Očekává se, že cena XZ2 bude 699 USD a u XZ2 Compact si Sony řekne o 599 USD. Integrovaná hlavní 19 Mpix kamera si poradí vedle tradičního Full HD i se superpomalými 960 fps nahrávkami.

Oba modely dostaly od digitálních sudiček do vínku procesor Qualcomm Snapdragon 845, Android 8.0 Oreo, 4 GB RAM, 64 GB interní flashe, zvládnou externí kartu microSDXC (max. 400 GB) a disponují akumulátorem kapacity 3180 mAh. Kde se však již oba liší, tak jsou váha a rozměry: 198 gramů vs 168 gramů a 153 x 72 x 11,1 milimetrů vs 135 x 65 x 12,1 milimetrů.

Mohlo by vás zajímat

Reklama