Virtuální asistentka Alexa se nekontrolovatelně směje i chová, co můžeme ještě od AI čekat?

 
Další 2 fotografie v galerii
Je Alexa, virtuální člen vaší rodiny, v pohodě? / Amazon
Vypadá to, že některá zařízení se již nemohou dočkat, až konečně zatočí s lidskou rasou. Jak jinak si zdůvodnit zděšení nebohých uživatel virtuální asistentky Alexy od Amazonu.

Poslední roky jsme slyšeli až podezřele mnoho velmi pěkných historek o tom, jak se umělá inteligence zbláznila (třeba nacističtí chatboti). Jak se ale ukazuje, poslední historky z používání Alexy, virtuální asistentky od Amazonu, hraničí se šíleným domem, co se vás snaží zabít.

Problém je, že někteří uživatelé byli uprostřed noci vzbuzeni šíleným smíchem Alexy, protože se Amazoní gadgety (třeba takový Echo) začaly chechtat jako šílené.

Jiný uživatel údajně zkoušel vypnout doma světla, už usínal, ale Alexa je opakovaně zapínala a k tomu se ještě pekelně zachechtala. Další zase chtěl, aby vypnula budík, ale odpovědí mu byl opět jen šílený smích. A stejně to dopadá, když se lidé baví o citlivých osobních nebo firemních věcech, kdy to je opravdu již krajně podezřelé.

Alexa je naprogramovaná tak, aby se smála při aktivaci nějakého gadgetu, popřípadě tehdy, když se jí zeptají lidi, ale určitě ne, kdy se jí zachce.

Pár lidí již začíná být lehce paranoidních a spí raději s jedním okem otevřeným. Jak se ukazuje, řada zařízení od Amazonu může být aktivována náhodnými zvuky, jako je třeba reklama. Jiný zákazník Echo si navíc nedávno stěžoval, že Alexa mu objednala po reklamě jídlo pro kočky.

Jsme velmi zvědavi, nakolik šílené to bude u jiných jazyků, jako je třeba čeština – přece jen angličtina je plná slov co znějí stejně, ale znamenají něco absolutně jiného: „Two" (Dva) vs „To" (k) vs „Too" (také).

Mohlo by vás zajímat

Reklama