Kryogenicky zmražené půjde nejenom po letech oživit, dokonce je bude možné probudit do mladšího stavu

 
Další 4 fotografie v galerii
Napálíme smrt díky terapii kmenovými buňkami? / Pixabay
Pan Dennis Kowalski (úřadující prezident společnosti Cryonics Institute – ano, to je ta společnost, co zmražuje lidi těsně po smrti), je přesvědčen, že kryogenika bude moci oživit zemřelé, navíc je prý půjde i „opravit" za pomoci kmenových buněk.

Na první pohled to zní jako nápad ze špatné sci-fi nebo zombie hry, jak se ale ukáže po bližším průzkumu, kryogenika by nám mohla opravdu pomoci oživit mrtvé – a možná již relativně brzy. Prezident Cryonics Institute z Michiganu je totiž toho názoru, že lidé budou jednoho dne moci napálit smrt díky terapii kmenovými buňkami, díky níž budeme moci tělo znovu obnovit, dokonce do mladšího stavu.

Rovněž má za to, že prvních lidí oživených za pomoci kryogeniky bychom se mohli dočkat někdy v 50 - 100letém horizontu. Připomínáme, že aktuálně nabízí zmražení za 28 tisíc dolarů.

Majitel ústavu je (celkem pochopitelně) optimista, a tvrdí, že mnoho věcí, které se dříve zdály nemožné, se stávají dnes realitou. A brzy i lidé trpící nemocemi si budou moci tělo opravit na svou o 20 let mladší variantu.

Tak třeba po srdeční zástavě máte cca 5 - 30 minut na to, abyste někoho oživili. Dost to záleží i na okolních faktorech, ale právě kryogenika pomáhá zachovat odumřelé buňky prakticky nekonečně dlouho. A jednou chce zachránit DNA i mysl.

Náš názor je možná lehce laický, ale reálný: čím vícekrát se kopíruje lidská DNA, tím vícekrát se poškodí. Člověk by se musel naklonovat, aby to mělo smysl skutečně všude (s vyrostlými zuby třeba nic kmenové buňky nesvedou a stejně tak mrtvým mozkem nebo infarktem zničenými cévami) a od začátku, což pak bude ale jiná osoba a ne dotyčný.

Nemluvě o tom, že „nastartovat" znovu mozek asi nepůjde nikdy. Možná půjdou oživit některé menší a jednodušší orgány.

Mohlo by vás zajímat

Reklama