Nejsilnější elektromobil v historii zrychlí z klidu na 100 km/h za 1,85 sekundy a uhání rychlostí až 420 km/h

 
Dalších 5 fotografií v galerii
Rimac Concept Two disponuje 7 miliony lithiových článků / Rimac
Novinka krétské firmy Rimac je elektrické super-auto bez řidiče, které má ve výbavě motor, jemuž tepe pod kapotou 1 914 koní. Jedině tak bylo možné dosáhnout téměř neuvěřitelné akcelerace.

Auto nese je označeno jako Concept Two „(C_Two" zkráceně) a dosáhne maximální rychlosti 420 km/h. Pakliže se ukáží být všechna tvrzení firmy jako pravdivá, máme tu jasné nejmocnější elektrické auto v historii.

Rimac Concept Two je následník svého neméně originálně pokřtěného bratra (Concept One), který už v roce 2012 zvládl 1 073 koní. Baterie novinky má 120 kWh a má mít dojezd 640 km. Je složena z celkem 7 milionů lithiových článků a na 80 % stav se nabije za slabou půlhodinku.

To, že jsme ve třetím tisíciletí, potvrzuje i to, že zde nebude tradiční zamykání, ale rozpoznávací zařízení – zakřeníte se do kamery a můžete jet. C_Two dosáhne rychlosti 160 km/h za 4,3 vteřiny a 400 metrů pak dá za 9,1 sekundy.

A eso trumfové – model je vybaven autonomním samořídícím systémem úrovně čtyři (Level Four), což znamená, že je schopen jezdit i bez lidského jedince. Nevadí mu cesta žádného typu, ale v mizerném počasí může mít problémy.

Pokud vše skutečně bude, jak Rimac naznačil, ukáže tento model záda i chystanému modelu Tesla Roadster, co dá 0-100 km/h až za 1,9 sekundy.

Elektrická auta mají tak šílenou akceleraci hlavně díky tomu, že tradiční spalovací motory nemohou vyvinout tak bezprostřední a okamžitý točivý moment jako ona. To znamená, že nejlepší elektrická auta dnes určená pro cestování „civilů" akcelerují rychleji než aktuální monoposty F1.

Sbírku senzorů zahrnuje osm kamer, jeden nebo dva LIDARy, šest radarů a dvanáct ultrasonických skenerů. Cena zatím nebyla prozrazena, ale čekat můžete částku v řádu šesti až sedmi míst.

Mohlo by vás zajímat

Reklama