Elon Musk: Cesta na Mars bude životu nebezpečné peklo, ale pokusíme se o ni co nejdříve

 
Dalších 5 fotografií v galerii
Dožije se ještě naše generace kolonizaci Marsu? / Pixabay
Jednou z největších osobností moderního vizionářství je bezesporu Elon Musk (46 let). Není proto překvapivé, že jej všichni sledují s velkým zájmem.

Nyní dal tento vizionář ve známost, že vesmírné lodě mířící k Marsu by mohly být na cestách již v první polovině příštího roku.

Zakladatel společností Tesla a SpaceX představil několik zajímavých informací ohledně první „skutečné" cesty člověka na Mars: „Stavíme první loď na Mars, ryzí meziplanetární loď, jež by měla zvládnut první rychlé výlety již v první polovině roku 2019." Připustil ovšem, že jeho odhady bývají občas příliš optimistické.

Minulý rok Musk oznámil, že jeho soukromá společnost SpaceX se chystá na skutečný „nákladní" výlet k Marsu v roce 2022. A věří, že právě toto odstartuje další zájem i z jiných stran: „Jsem přesvědčený, že jakmile jednou budeme mít postavený důkaz, ani další firmy a státy patrně nebudou váhat, což kolonizaci Marsu silně urychlí."

A neopomněl ani zdůraznit, že první lidé, jež si troufnou na cestu na Mars, zcela nepochybně narazí na problémy i obtíže a je tu bohužel i nezanedbatelná šance, že to astronauti nepřežijí. I když by jeden řekl, že cesta na Mars bude neuvěřitelně drahá, pravda je taková, že to vůbec není taková hrůza: miliardář potvrdil, že let v BFR raketě bude stát méně, jak let s Falconem 1 (ty se pohybovaly okolo 5-6 milionů dolarů).

A pokusil se téma i odlehčit: „Myslím, že by na Marsu měl být i nějaký ten bar. Také mi vadilo, že se tam dosud neobjevil žádný skutečný hotel, jak nám slibují četné sci-fi." Též naznačil, že ho již štvalo, jak se nic neděje, léta utíkají a lidstvo je zcela upoutané jen stále na Zemi.

Mohlo by vás zajímat

Reklama