Ruská hrozba: Zvládnou systémy ochrany sestřelit novou raketu, s nukleární hlavicí, 10x rychlejší než zvuk?

 
Dalších 6 fotografií v galerii
Nová ruská raketa letí rychlostí až 12 300 km/h / Pixabay
V Rusku nyní zcela nepochybně již teče mnoho vodky na přípitky. Prezident této země totiž právě potvrdil, že její armáda zdárně vypustila svoji hypersonickou raketu schopnou nést nukleární hlavici.

Prezident Putin ji nazval „ideální zbraní", když se před pár týdny chlubil s celým hejnem nových podobných hi-tech hraček nejnovější generace.

Tato vysokorychlostní, a jistě neméně vysoce precizní, raketa nese označení Kinzhal (Dýka) a zvládne letět rychlostí přes 12 300 km/h, přičemž dolet má 2 tisíce kilometrů. Vypuštěna byla ze stíhačky MiG-31 (ta sama je supersonickým bojovým letounem), který vzlétl ze základny v jižní vojenské oblasti (jihozápad Ruska).

„Vše šlo podle plánu, hypersonická raketa zasáhla svůj cíl," dodalo ministerstvo. A pak ještě doplnilo, že s ohledem na fakt, že je 10x rychlejší jak zvuk, tradiční systémy ochrany proti ní nemají šanci – nežli stihnou zareagovat, už je pozdě. A v oblasti je k dispozici od 1. prosince minulého roku.

Celá věc samozřejmě nebyla nijak snadná, jak řekl ministr Dmitrij Rogozin na Facebooku: „Bylo nejprve třeba zmodernizovat jeden MiG-31 do unikátní podoby, což si vyžádalo přesně 250 vzletů, nežli vše bylo dokonalé."

Tohle samozřejmě není jediná věc, která se objevila, ale Rusko uvedlo hned celou řadu velmi nebezpečných hraček, jenž mají opět vyděsit NATO. Na začátku měsíce se totiž v rámci jiného proslovu Putin pochlubil, že nesestřelitelná raketa může startovat klidně i z běžného křižníku a má za kolegu též podvodní nukleární dron.

Jelikož ruský prezident ukázal dopadání těchto raket ve videu na Floridu (v počítačově vygenerované animaci), je jasné, že prezentace výkonu směrem k NATO nemohla být jasnější. Tímto zároveň dochází k tomu, že všechny ty raketové základny na územích států NATO budou za chvíli asi jen kusem železa.

Mohlo by vás zajímat

Reklama