Nový Ghost Extended vybavil Rolls-Royce i chladničkou na šampaňské

 
Další 2 fotografie v galerii
Ghost disponuje mimo jiné i novým systémem pro filtraci vzduchu / Rolls-Royce
Včera představil Rolls-Royce nový Ghost Extended s prodlouženým rozvorem, který nabízí vylepšený zadní cestovní prostor bez kompromisů v dynamice celého automobilu. Co tento luxusní automobil ještě nabízí?

Ghost Extended je o 170 mm delší než model Ghost a poskytuje více prostoru pro nohy v zadní části vozu než, jakýkoli jiný čtyřsedadlový sedan, s výjimkou modelu Rolls-Royce Phantom Extended.

Designeři proto větší délku vozu zamaskovali prodloužením zadních dveří a karoserie kolem zadních dveřních otvorů, aby tak zachovali linie vozu. Řada vylepšení v zadní části vozu odráží flexibilitu Rolls-Royce Ghost Extended. Poprvé si cestující v zadní části kabiny mohou užít volitelnou polohovatelnou sedačku Serenity Seat, která nabízí komfort připomínající pohodlné prostředí soukromého letounu.

Zadní kabina také poskytuje dokonalé místo pro přechod od pracovní agendy k volnému času. Mezi zadními sedačkami je umístěna i chladnička na šampaňské, jež byla vyvinuta s důrazem na potřeby klientů Rolls-Royce.

Její provedení a funkci konzultovali konstruktéři s profesionálním someliérem. Na základě odborných doporučení má zařízení dva režimy chlazení, 11 °C pro archivní a 6 °C pro nearchivní šampaňské.

Ghost je dále vybaven novým systémem pro filtraci vzduchu zvaným MEPS (Micro-Environment Purification System). Tato technologie byla využita k vylepšení stávajícího systému. Vysoce citlivé senzory detekují nečistoty a kvalitu okolního vzduchu a automaticky aktivují přívody čerstvého vzduchu do režimu recirkulace.

Pokud senzory zaznamenají nepřijatelnou úroveň znečišťujících látek ve vzduchu, prochází nanofleecovým filtrem, jenž je schopný odstranit téměř všechny jemné nečistoty uvnitř kabiny během dvou minut.

Ghost Extended je postaven na celohliníkovém rámu Rolls-Royce, který zajišťuje hladkou jízdu. Charakteristickým prvkem značky je pocit při jízdě, který připomíná plynulý let na létajícím koberci. Ten zajišťuje nový systém odpružení Planar, jenž je výsledkem 10 let důkladného testování a zdokonalování.

Základem této technologie, poprvé použité u sériově vyráběného vozu, jsou plynule nastavitelné elektronicky řízené tlumiče pérování, automatický vzduchový podvozek a tlumič přední lichoběžníkové nápravy s horním zavěšením. Ghost Extended také poprvé využívá pohonu a řízení všech čtyř kol.

Pohon automobilu má na starost zážehový agregát s dvojitým přeplňováním o zdvihovém objemu 6.75 l. Disponuje maximálním výkonem 571 PS a točivým momentem 850Nm. Ticho a klid uvnitř automobilu pak zajišťuje 100 kg tlumicích materiálů zabudovaných v karoserii, podvozku a pneumatikách. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama