První elektrokolo s motorem s adaptivní automatickou převodovkou

 
Další 1 fotografie v galerii
Elektrický pohon použitý na nákladním elektrokole umožňuje cyklistovi bez námahy vyjet s nákladem 150 kg až 14% stoupání / Valeo
Společnost Valeo přizpůsobila své 48V elektromotory i pro jízdní kola. Díky tomu přichází s dosud nejvýkonnějším systémem elektrického pohonu jízdních kol na světě.

Systém Smart e-Bike je prvním řešením na světě, které integruje elektromotor s adaptivní automatickou převodovku do pedálové soustavy. S tímto novým elektrickým pohonem se kolo přizpůsobí cyklistovi, a ne naopak.

S tím, jak se automaticky mění převody, algoritmy pohonu současně upravují i množství elektrické výpomoci, jež cyklista potřebuje hned od prvního šlápnutí do pedálu.

Nová technologie se skládá ze 48V elektromotoru a sedmistupňové automatické adaptivní převodovky, které jsou integrovány do jednoho celku umístěného v pedálové soustavě. Toto řešení poskytuje v současnosti nejlepší elektrickou podporu, protože zatímco dosavadní systémy na trhu mají maximálně pětinásobné zvětšení točivého momentu, řešení Valeo dokáže točivý moment motoru 130 Nm zvětšit až osminásobně.

Elektrický pohon Valeo použitý na nákladním elektrokole umožňuje cyklistovi vyjet s nákladem 150 kg až 14% stoupání (ekvivalent rampy v parkovacím domě), aniž by se zapotil. A je jedno, zda jede dopředu, nebo couvá. Elektrický 48V motor společnosti Valeo je také daleko účinnější než 24V, resp. 36V motory používané na drtivé většině dnes dostupných elektrokol. 

Adaptivní automatická převodovka, první svého druhu použitá u elektrokol, používá algoritmus, který rozumí a neustále se přizpůsobuje potřebám každého člověka, a to s přihlédnutím k jeho jízdnímu stylu i podmínkám na cestě.

Převodové stupně se mění hladce, a to bez jakýchkoliv tlačítek a páček. Díky inovativnímu řešení mohou nyní elektrokola těžit ze stejných výhod jako automobily vybavené adaptivními automatickými převodovkami. 

Nový systém Smart e-Bike má v sobě i funkci ochrany proti krádeži integrovanou přímo do pedálové soustavy, která při aktivaci blokuje používání kola. Zajímavá je také funkce asistenta pro pěší (když cyklista kolo tlačí), která je obzvláště užitečná při převážení těžkých břemen, a funkce krátkodobého zesílení výkonu, usnadňující předjíždění ostatních cyklistů a stoupání do kopců.

Mohlo by vás zajímat

Reklama