Nové digitální řešení pro monitorování hloubky dezénu pneumatik v reálném čase

Jde o monitorování hloubky dezénu prostřednictvím algoritmu / Continental
Continental v polovině prosince úspěšně předvedl monitorování hloubky dezénu pneumatik v reálném čase v pilotním provozu, do kterého se zapojily elektromobily carsharingové společnosti SHARE NOW Denmark.

Uvedený výrobce pneumatik ve spolupráci se specialistou na telemetrii, společností Traffilog, propojil informace získané pomocí senzorů pneumatik a telemetrická data z vozového parku se speciálním algoritmem v cloudu.

Díky tomu dokáže společnost Continental v reálném čase předpovídat hloubku dezénu pneumatik s více než milimetrovou přesností. Podobná chytrá digitální řešení pro monitorování pneumatik v budoucnosti umožní servis pneumatik založený na skutečné potřebě, a nikoli na pravidelných plánovaných servisních prohlídkách. „Díky tomuto pilotnímu nasazení jsme první na trhu, kdo nabízí velmi přesné monitorování hloubky dezénu prostřednictvím algoritmu. Vzhledem k tomu, že se naše řešení vyznačuje více než milimetrovou přesností, stanovuje tak nové měřítko v oboru chytrých digitálních řešení pro monitorování pneumatik,“ uvedl Tansu Isik ze společnosti Continental.

Pro provozovatele vozových parků je užitečné mít neustále co možná nejpřesnější informace o stavu pneumatik jejich vozů. Opotřebení nebo poškození pneumatik pro ně představuje výrazné náklady.

Kromě toho má dobrý stav pneumatik příznivý vliv na další nákladové položky, jako je spotřeba paliva a opotřebení součástí vozidel. „Telematické monitorování pneumatik v reálném čase je pro nás velkým přínosem. Pneumatiky lze monitorovat kdykoli a servisní zásahy můžeme provádět proaktivně,“ uvedl Steen Herløv Andersen, provozní ředitel ve společnosti SHARE NOW Denmark. Mezi hlavní výhody patří efektivnější provoz vozového parku, minimální odstávky kvůli opravám, vyšší bezpečnost a nižší celkové náklady zásluhou vyšší energetické účinnosti.

„Toto pilotní nasazení představuje další z ukázek budoucnosti chytrých digitálních řešení společnosti Continental pro správu pneumatik. Díky tomu, že společnost Continental propojuje pneumatiky přímo s cloudem, může vytvářet nové obchodní modely. Náš digitální ekosystém pro pneumatiky, v jehož rámci spolupracujeme s rozsáhlou sítí partnerů, je určen především pro pomoc zákazníkům, kteří tak budou moci získat pneumatiky a servis v ten správný čas a na tom správném místě,“ uvedl Isik.

Mohlo by vás zajímat

Reklama