Hymer vyvinul nový typ rekreačního vozidla VisionVenture

Energeticky úsporná karoserie s regulací teploty snižuje povrchovou teplotu vozidla / Siemens
Nový VisionVenture je spojením zajímavého designu, nových výrobních metod a materiálových technologií. Přináší tak zcela nový koncept rekreačního vozidla.

Výrobce rekreačních vozidel Hymer využil dle webu výrobce portfolio softwaru a služeb Siemens Xcelerator a komplexní digitální dvojče k vývoji nového rekreačního vozidla VisionVenture, které boří veškeré dosavadní konvence.

Vozidlo VisionVenture vyjadřuje průkopnického ducha a inovace společnosti, která představuje nový směr udržitelnosti a inovativního využití materiálů v rychle se rozvíjející a konkurenční oblasti – od specifického designu a dílů karoserie využívajících metody aditivní výroby až po energeticky úsporné karoserie s regulací teploty, které snižují povrchovou teplotu vozidla.

Znovuobjevení způsobu, jak vyvíjet produkty s využitím portfolia Siemens Xcelerator a komplexního přístupu digitálního dvojčete ve spojení s moderní imerzivní VR technologií, přineslo významné výhody celé skupině Hymer.

Společnosti se podařilo snížit počet fyzických prototypů o 80 % a zajistit téměř okamžitou dostupnost konsolidovaných konstrukčních dat pro účely ověření. Doba pro tvorbu variant se navíc zkrátila o dalších 65 %.

Konstruktéři společnosti Hymer navrhli koncept obytného vozu VisionVenture s využitím digitálních nástrojů během celého procesu tvorby výrobku.

Projektanti ze společnosti Hymer začlenili digitalizaci do každého kroku celého procesu návrhu konceptu obytného vozu VisionVenture. Využili k tomu software NX, software Solid Edge, Simcenter a Teamcenter z portfolia Siemens Xcelerator.

Zdroj: Siemens, Hymer

Mohlo by vás zajímat

Reklama