Škodovka dodá až 370 nových železničních vozů pro italské noční linky

Třída Comfort nabídne v každém z vozů sedm kupé vybavených čtyřmi lůžky a vlastním umyvadlem / Škoda Group
Společnost Škoda Group získala zakázku na výrobou až 370 nových železničních vozů spolu se společností Titagarh Firema. Konsorcium společností uspělo v Evropském výběrovém řízení vypsaném společností Trenitalia, člen skupiny Ferrovie dello Stato Italiane.

Na trasu Milán – Palermo – Syrakusy tak v budoucnosti vyjedou zcela nové vozy, které v sobě kombinují nejmodernější a nejefektivnějších technické řešení a respekt k veškerým charakteristikám ekologické udržitelnosti. Celková hodnota zakázky je dle webu Škoda Group až 732,5 milionu eur.

Tento projekt odráží rostoucí oblibu cestování nočními vlaky po Evropě. Nové vozy pro italskou železnici nabídnou nevšední zážitek z cestování s větším komfortem, soukromím i klidem, který připomíná běžný hotelový pokoj. Vlaky jsou tak připraveny uspokojit náročné požadavky cestujících.

První dílčí smlouva zahrnuje dodání celkem 70 lůžkových vozů – 44 z nich v kategorii Comfort, 22 DeLuxe a 4 typu Economy – v celkové hodnotě 138,59 mil. eur.

Vozy DeLuxe jsou vybaveny komfortními prostornými ložnicemi, z nichž je šest jednolůžkových a dvě dvoulůžkové. Každá z nich má k dispozici vlastní WC a sprchu.

Díky řešení klimatizace je možné v jednotlivých jednotkách individuálně nastavovat teplotu. Součástí výbavy jsou i moderní informační a audio/video zábavní systémy. Součástí vozu je i menší kuchyňka vybavená elektrickými spotřebiči.

Třída Comfort nabídne v každém z vozů sedm kupé vybavených čtyřmi lůžky a vlastním umyvadlem. Kromě toho je součástí výbavy také rozsáhlejší prostor pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace a jejich doprovod. Pro tyto osoby jsou k dispozici také toalety a přepravní plošiny, které usnadní jejich nástup a výstup. V jednotlivých kupé lze rovněž individuálně nastavovat klimatizaci.

Vozy Ekonomické třídy nabízí prostorný salonek pro cestující se sedadly uspořádanými dle vzorce rozmístění sedadel 2+1. Pro maximální pohodlí mají jednotlivé úseky dělící stěny, loketní opěrky a nadrozměrné opěrky hlavy a každé místo má své individuální osvětlení.

Široká středová ulička umožňuje pohodlné využití vnitřního prostoru během jízdy, zatímco v prostoru vestibulu jsou k dispozici regály na zavazadla a úložné prostory. V prostorách vestibulu je na každé straně umístěna jedna toaleta.

Zdroj: Škoda Group, Trenitalia

Mohlo by vás zajímat

Reklama