Reklama

Cosmo moto - nový prvek pasivní bezpečnosti by mohl na našich silnicích zachránit desítky motorkářů

 
Další 2 fotografie v galerii
Model nabízí tři možnosti svícení / Pixabay
Situace na našich silnicích je díky hustému provozu velmi náročná i pro zkušené řidiče. Nyní přichází na trh nový bezpečnostní prvek, který by mohl situaci zlepšit u motorkářů. Světlo Cosmo moto je určeno pro montáž na přilbu a nabízí několik zajímavých vlastností.

Toto speciální odnímatelné světlo pro motorkáře je určeno pro montáž na přilbu, což zajišťuje jeho umístění v úrovni očí řidičů. Energií ho až na 8 hodin provozu zásobuje vestavěná dobíjecí baterie, a kromě permanentního nočního či denního svícení zajišťuje automatickou funkci brzdového světla, které řídí vestavěný citlivý tříosý akcelerometr.

Ten společně s gyroskopem dokáže detekovat také nehodu a v případě, kdy po ní nezaznamená pohyb přilby po dobu 60 sekund, pošle ve spolupráci s příslušnou aplikací ve smartphonu SOS zprávu s uvedením přesné GPS lokace na všechny předem určené kontakty.

Světlo obsahuje dvě části. První tvoří magnetická základna určená k pevné montáži na přilbu a druhou je samotné, vodě odolné světlo, vyrobené z pevného polykarbonátu. Oba komponenty se prodávají i samostatně, takže jedno světlo lze používat ve spojení s více přilbami. Pevné uchycení k přilbě zajišťuje silný magnet a viditelnost zprostředkovávají vysoce svítivé LED diody.

Model nabízí tři možnosti svícení – denní režim, kdy zajišťuje pouze funkci brzdového světla, režim trvalého svícení současně s efektem během brzdění a výstražné světlo, které lze použít pro upozornění účastníků silničního provozu na nebezpečí. Pro snadné zapnutí světla stačí poklepat dvakrát na světlo.

Komunikaci s příslušnou aplikací, s jejíž pomocí lze nastavovat režimy a která zároveň zajistí rozeslání SOS zprávy v případě nehody pomocí SMS, emailu či přes WhatsApp, zprostředkovává vestavěné rozhraní Bluetooth. Dobití baterie do plné kapacity pomocí běžného Micro USB konektoru trvá 2,5 hodiny.

Moto světlo Cosmo moto je na našem trhu k dostání ve třech barvách (lesklé černé, matné černé a lesklé bílé) za cenu 2 990 Kč.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat