Nové sedmimístné elektrické SUV, Kia EV9, ujede na jedno dobití až 563 kilometrů

Za ideálních podmínek lze akumulátor dobít z 10 na 80 procent za pouhých 24 minut / Kia
Plně elektrický jízdní dojezd nejnovějšího modelu Kia EV9 byl aktualizován na 563 km podle testování WLTP, výsledek je tedy až o 22 km delší, než se původně odhadovalo.

Elektrické SUV je navíc dle webu výrobce schopno dobít 249 km dojezdu za pouhých 15 minut – o 10 km více, než byl původní předpoklad. Inovováním delších dojezdů u svých vozidel s nulovými emisemi vede Kia směrem k ekologické mobilitě zaměřené na zákazníka.

Sedmimístný model Kia EV9, první evropský model značky v pětimetrové třídě, jehož prodej byl v Česku zahájen na začátku letošního září, je nejen z hlediska prostoru a komfortu dokonalým elektromobilem pro rodinné výlety.

Nabízí také odpovídající dojezd: EV9 s pohonem zadních kol (150 kW/204 k) ujede na jedno dobití akumulátoru až 563 kilometrů (kombinovaná spotřeba energie: 20,2 kWh/100 km) a v městském provozu dokonce až 774 kilometrů.

To je výsledek nyní dokončené homologace ECE, oficiálního schvalovacího řízení pro nové typy vozidel v Evropě. To znamená, že elektrické SUV dokonce překonalo předběžné údaje výrobce (kombinovaný dojezd: 541 km). Verze s pohonem všech kol o výkonu 283 kW/385 k) a její výrazně sportovní varianta GT-Line, se zrychlením na 100 km/h za 5,3 s, rovněž překonávají hranici 500 km. Kombinovaný dojezd nově činí 505 km, ve městě až 668 km. Všechny údaje jsou měřené podle metodiky WLTP.

Dalším plusem, díky němuž se nová vlajková loď značky Kia hodí na každou rodinnou cestu, ať už je jakkoli dlouhá, je technologie rychlého dobíjení 800 V. Za ideálních podmínek lze akumulátor o kapacitě 99,8 kWh dobít z 10 na 80 procent za pouhých 24 minut.

Během 15 minut lze "prodloužit dojezd" až o 249 km – o 10 km více, než se původně odhadovalo, což je v této třídě rovněž výjimečná vlastnost. Pohodlné a bezpečné dobíjení zajišťuje také technologie Plug&Charge pro automatické rozpoznání vozidla na veřejných dobíjecích stanicích. A automaticky funguje také plánovač tras EV9, který přebírá plánování dobíjení na delších trasách – včetně předehřátí akumulátoru v chladných dnech.

Zdroj: Kia

Mohlo by vás zajímat

Reklama