Strnadově Tatře se daří! Stále navyšuje výrobu a nabírá desítky nových zaměstnanců

Tatře se pod vedením nového majitele daří a výroba roste / Tatra Trucks
Tatra v roce 2016 vyrobila celkem 1326 nákladních automobilů, a pro letošní rok plánuje tento počet opět navýšit. Výrobce nákladních automobilů aktuálně shání až sto nových zaměstnanců, převážně do dělnických profesí a navazuje na úspěšnou náborovou aktivitu v minulém roce.

„Na trhu práce hledáme především pracovníky do výroby. Zejména obráběče, seřizovače, obsluhu CNC strojů, frézaře, montážní dělníky a podobně. Podmínkou pro přijetí je kromě odbornosti a prokazatelné praxe také ochota pracovat ve směnném provozu,“ říká Kateřina Nogolová, personální ředitelka společnosti.

Přestože je v průmyslovém Moravskoslezském kraji těžké najít kvalifikovanou pracovní sílu, v kopřivnické automobilce věří, že budou při náboru stejně úspěšní jako v minulém roce. A to nejenom díky mzdě, která je v podniku nad průměrem v regionu, atraktivním zaměstnaneckým benefitům včetně týdne dovolené navíc, příspěvku na penzijní připojištění a dotovanému stravování ve vlastní moderní závodní jídelně. Tatra má totiž v regionu silnou pozici. Vždyť jde o nejstaršího výrobce dopravních prostředků na světě, který letos slaví 120 let od vyrobení prvního automobilu.

„Jedinečností Tatry je kromě bohaté historie také fakt, že kromě sériové výroby dokáže postavit unikátní speciály dle potřeb a požadavků zákazníků. Nejsme tedy klasickou automobilkou, kde zaměstnanci na lince stereotypně opakují stále tytéž úkony. Naopak, téměř každý automobil je unikát, což od dělníka ve výrobě vyžaduje schopnost číst plány a měnit postupy podle vozidla, které zrovna na lince je. Takže práce v Tatře je pro člověka, který má pozitivní vztah k technice a k autům, zajímavá a zábavná. Ale zároveň náročná. Klade vysoké nároky na montážní dělníky i dělníky ve výrobě, musí to být tedy špičky v oboru – samostatní a flexibilní,“ upřesňuje Kateřina Nogolová.

Firma láká také na možnost podílet se na tak unikátním výrobku, jakým nákladní automobily Tatra jsou. Výroba v minulém roce narostla o 56 procent a letos dle plánů poroste v podobném tempu. Automobilka modernizuje výrobní linku. Plánují se masivní investice i do vlastního areálu tak, aby pracovní prostředí bylo pro zaměstnance co nejpřívětivější.

Zadluženou Tatru převzala v roce 2013 společnost Tatra Trucks a provedla ji úspěšnou restrukturalizací. Dnes zaměstnává 1350 lidí a dalších 600 v odštěpeném závodu Tatra Metalurgie, která je zaměřena na slévárenství a kovárenství. Společnost v roce 2015 vykázala provozní zisk 3,7 miliardy, který je z 80% tvořen zahraničním exportem. Čistý zisk před zdanením byl 400 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Reklama