Diagnostika pleti poháněná umělou inteligencí pomůže ženám omládnout

SkinConsultAI poskytne ženě diagnostiku na míru ve třech jednoduchých krocích / Pixabay
Diagnostiku pleti pomocí umělé inteligence, založenou na vědeckých výzkumech stárnutí pleti, vyvinula společnost L’Oréal. Co ženám tato novinka přinese?

Nová technologie využívá algoritmu umělé inteligence, vyvinutého společností ModiFace a doplněného expertizou a databázi fotografií od L’Oréal. S využitím hloubkového učení byl algoritmus zdokonalován díky 6 000 klinických obrázků z hodnotících a znalostních studií, provedených metodou Skin Aging Atlases.

Posléze byl vytvořen nový model z více než 4 500 selfies ze smartphonů tří skupin žen (asijských, kavkazských, afroamerických) ve čtyřech odlišných světelných podmínkách. Výsledky, které byly vytvořeny dermatology s použitím odlišných výrazů ve tvářích a stejných podmínek při focení jako mají uživatelé (světlo, umístění telefonu), dosáhly vysoké úrovně přesnosti hodnocení pleti.

Skin Aging Atlases společnosti L’Oréal jsou prvními vyčerpávajícími atlasy stárnutí pleti, zachycující vizuální znaky stárnutí. Studie pro Skin Aging Atlases proběhly ve Francii, Číně, Japonsku, Indii a ve Spojených státech amerických na více než 4 000 ženách a mužích ve věku 20 až 80 let.

Skin Atlases umožňují zhodnotit nebo předvídat obecné stárnutí obličeje a dnes se používají ke klinickému hodnocení kosmetických nebo dermatologických ošetření. První aplikací nové kožní diagnostiky společnosti L’Oréal bude Vichy SkinConsultAI, jež byla uvedena v lednu roku 2019 v Kanadě a bude zveřejněna na webových stránkách značky po celém světě během tohoto roku. SkinConsultAI poskytne ženě diagnostiku na míru ve třech jednoduchých krocích.

Ženy jsou nejprve vyzvány, aby se vyfotily nebo nahrály selfie na webovou stránku značky. Následně technologie detekuje sedm znaků stárnutí: vrásky pod očima, nedostatek pevnosti, jemné linie, nedostatek jasu, tmavé skvrny, hluboké vrásky a póry. Znaky stárnutí jsou analyzovány a ženy získají personalizovanou matrici stárnutí pleti, její přednosti, ale také  priority, kterým by se měly věnovat. Nakonec každá žena obdrží na míru uzpůsobenou produktovou rutinu, která odpovídá konkrétním požadavkům její pleti.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama