Apple odhalil svoji předplatitelskou službu TV Plus, herní platformu Arcade a kreditní kartu

 
Další 2 fotografie v galerii
Apple TV Plus má zahájit vysílání letos na podzim / Apple
Apple zahájil vpád na trh předplatitelských služeb. Odhalil očekávanou službu video předplatného a Apple TV Plus, která zahájí vysílání už letos na podzim. Dále se můžeme těšit třeba na službu předplatného her, která umožňuje uživatelům přístup k více než 100 exkluzivním titulům, a to téměř kdekoli, včetně mobilních a stolních zařízení, nebo televizoru.

Apple také představil nový iPhone spojený s kreditní kartou. Apple karta nemá žádné poplatky, má nízké úrokové sazby a denní odměny. Nabízí i přístup k 300 titulům největších časopisů a novin jako jsou Wall Street Journal a Los Angeles Times.

Firma také spustila vylepšenou video aplikaci Apple TV, nazvanou Channels, která zahrnuje přístup k živému televiznímu obsahu od HBO, Showtime, CBS, Comedy Central a dalších, které budou průběžně přidávány. Služba, která se spustí v květnu, přinese přepracovanou aplikaci Apple TV, aniž by si uživatelé museli vytvořit nový účet.

Není jasné, kolik bude Apple TV Plus, která má zahájit vysílání letos na podzim, vlastně stát. Apple TV Plus dodá veškerý svůj původní obsah, který již přilákal velká jména showbyznysu. Oprah Winfreyová pracuje na dvou dokumentech pro Apple: Jeden nazvaný "Toxic Labor", se zaměří na sexuální obtěžování a napadání na pracovišti, další nejmenovaný projekt se bude zabývat tím, jak ztráta duševního zdraví ničí životy po celém světě.

Steven Spielberg rebootuje televizní seriál "Amazing Stories", zatímco Reese Witherspoonová, Jennifer Anistonová a Steve Carrell budou spolupracovat na novém televizním seriálu nazvaném "The Morning Show". Uživatelé budou platit pouze za kanály, které chtějí, vše v jedné aplikaci, s heslem, které již mají. Mohou sledovat vše na požádání a bez reklam. Stáhnout si své pořady a vzít si je s sebou kamkoliv.

Apple také spouští novou sekci App Store, která je věnována herním službám Arcade. Jedná se o nový druh služby, který uživatelům umožňuje přístup k více než 100 novým a exkluzivním hrám s jedním předplatným. Nebudou zde žádné reklamy, hry nemohou sledovat aktivitu uživatelů bez jejich souhlasu a uživatelé mohou dokonce hrát hry offline. Arcade bude k dispozici ve více než 150 zemích. Zatím se ale neví, co to bude stát. 

Nová kreditní karta značky Apple bude uvedena na trh ve spolupráci se společností Goldman Sachs a bude používat globální platební síť Mastercard, aby mohla být použita kdekoli na světě. Je to elegantní, titanová kreditní karta, která nemá design tradičních debetních nebo kreditních karet, je bez čísla karty, CVV nebo data vypršení platnosti. Tyto informace jsou nyní uloženy v Apple Wallet a místo toho karta zobrazuje rozlišovací logo Apple, jméno vlastníka karty a čip.

Neexistují zde žádné poplatky, vše je jednodušší a uživatelé mohou obdržet 2 % z nákupu zpět v Apple Pay pomocí Apple Card. Uživatelé se mohou přihlásit na kartu na telefonu a sledovat nákupy, zkontrolovat zůstatky a zjistit, kdy je jejich účet splatný z aplikace Apple Wallet.

Apple News Plus, který je nyní k dispozici pro uživatele iOS 12 v USA a Kanadě, stojí měsíčně 9,99 dolarů měsíčně a lze je zdarma sdílet s ostatními členy rodiny. Přidává „nejlepší zážitek z časopisu“ do aplikace News Plus s „živými“ interaktivními obálkami, kurátorskými příběhy a řadou nabídek časopisů, které jsou mimo jiné zaměřeny na zájmy, jako je pop kultura a sport. Apple loni v březnu získal tituly, když získal službu předplatného časopisu Texture, a nyní plánuje stavět na této platformě a sdružovat obsah od nejrůznějších vydavatelů. 

Apple se pomalu odvrací od svého základního hardwarového podnikání, protože prodej nových iPhonů stále klesá. Analytik PP Foresight Paolo Pescatore uvedené kroky označil jako „mezník“ pro společnost Apple vzhledem k tomu, že se zaměřuje výhradně na služby.

Apple se v podstatě snaží stát Netflixem všeho ve službách: hudby, zpráv a časopisů, videí a her. Zavedení nových služeb založených na předplatném připravuje cestu pro nové obchodní modely.

V budoucnu může uživatel, který platí za balíček služeb, dostávat v nějakém časovém horizontu nový iPhone. Apple sice bude mít několik dalších konkurentů, ale má oproti společnosti Netflix a dalším existujícím poskytovatelům řadu výhod. Jejich hardwarový systém je silou, se kterou je třeba počítat. Kombinace Apple TV, iPhonů a iPadů s technologií Airplay poskytne skutečně výjimečný zážitek. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama