Speciální robot YuMi testuje nepřetržitě fungování bankomatů

Robot se dopouští záměrně lidských chyb, jako jej například vložení bankovek sepnutých sponkou / Pixabay
Výběr hotovosti z bankomatu trvá člověku přibližně třicet sekund. Tato zařízení pro vybírání a někdy také vkládání peněz se ve městech nacházejí prakticky na každém rohu. Jak lze ovšem zajistit, aby fungovala správně?

Nově vyvinutý robot YuMi je určen pro testování běžných operací s bankomatem, jako je například vložení karty, zadání kódu PIN, a odebrání či vložení bankovek, tak, jak to běžně dělají lidé.

Rozsah testování je tak vyčerpávající, že robot YuMi se v souladu se svým programem dokonce záměrně dopouští lidských chyb, jako jej například vložení bankovek sepnutých sponkou. Cílem je zjistit, zda si software dokáže poradit opravdu se vším.

Prototyp robota YuMi se dvěma pažemi, který vznikl ve světovém ústředí společnosti Abrantix ve Švýcarsku, znamená pro zkušební pracovníky softwaru pro bankomaty zásadní změnu.

Systém s robotem YuMi nahrazuje tradiční ruční testování, při kterém zkušební pracovníci nejen museli strávit stovky hodin u bankomatu, ale také zde hrozilo riziko lidských chyb.

Automatizace zvýšila rychlost vývoje softwaru. Specialisté během dne vytvářejí nové funkce pro software bankomatu. Tyto funkce pak hned nato v noci robot YuMi automaticky testuje a výsledky se kontrolují následující den. To skýtá zkušebním pracovníkům čas na práci na smysluplnějších úkolech.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama