Autokamera TrueCam M7 GPS Dual zachytí ostře i nehodu v tunelu

K volitelnému příslušenství patří i polarizační filtr / TrueCam
Nová autokamera TrueCam M7 GPS Dual navazuje na model M5 Wi-Fi, se kterým má shodný praktický magnetický úchyt, díky kterému je každodenní instalace na čelní sklo otázkou okamžiku.

Magnet doplňuje jistící zarážka, díky které se kamera na každém výmolu (a že jich na cestách je) neuvolní a nespadne na zem.

Slovo Dual v názvu kamery odkazuje na již zmíněný současný pohled dopředu i dozadu, a to díky dvojici kamer v jednom balení. Zatímco ta přední nabídne vysoké rozlišení Full HD při 30 snímcích za vteřinu (fps) a snímaném úhlu 150 stupňů, ta druhá, zadní, je vybavena snímačem s HD rozlišením a je polohovatelná.

Kromě toho je možné ji umístit na přední sklo tak, aby snímala to, co se děje ve voze, což může být dodatečným bezpečnostním opatřením třeba pro řidiče taxislužeb. Výhodou modelu TrueCam M7 GPS Dual je také její schopnost přizpůsobit se okolním světelným podmínkám.

To znamená, že natáčí průkazné záběry i při velice slabém osvětlení, například při jízdě večer nebo v tunelu. Náhlé změny intenzity světla, třeba právě při vjíždění do tunelu a vyjíždění z něj, pomáhá korigovat funkce WDR (Wide Dynamic Range čili široký dynamický rozsah).

Pomocí magnetu se ke kameře připevňuje také přídavný GPS modul, který nabízí kromě jiného funkci detekce rychlostních radarů. Obsahuje databázi 40 tisíc statických radarů a křižovatek s detekcí jízdy na červenou ze 36 zemí světa. Jako důkazní materiál vám při případné nehodě nebo neférově udělené pokutě může posloužit i aktuální rychlost vložená do nahrávky.

Nechybí standardní funkce pro autokamery, jako je automatické zapnutí při nastartování vozidla, ukládání záznamu ve smyčce nebo G-senzor, který umí zamknout záznam při prudkém manévru nebo nárazu vozidla. Uzamknutí záznamu však lze stisknutím příslušného tlačítka přirozeně zvládnout i manuálně. 

Zmíněný G-senzor má ještě jednu důležitou funkci – dokáže spustit nahrávání ve chvíli, kdy zaznamená náraz v „klidovém režimu“, tedy když je auto zaparkované. Stačí jen autokameru nechat zapnutou v napájení.

K volitelnému příslušenství patří i polarizační (CPL) filtr, který dokáže dále zvýšit kvalitu záznamu tím, že sníží množství světla a slunečních paprsků, vylepšuje kontrast a barevnost a zároveň zabraňuje nežádoucím odleskům, například palubní desky v čelním skle vozidla. Kameru TrueCam M7 GPS Dual již lze ji zakoupit za 4990 Kč. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama