Správný odsavač zajistí ve vaší kuchyni čistý vzduch bez kouře a nadbytečné páry

Odsavač by měl dokázat během hodiny vyměnit vzduch v kuchyni a přilehlém prostoru až 10x / Pixabay
Odsavač par patří ke kuchyni tak, jako správně padnoucí poklice na hrnec. Dobře vybraný spotřebič vás odmění čistým vzduchem bez výparů, kouře i nadbytečné páry.

A také bez mastných částeček, které by se jinak spolu s párou usadily na površích odsavače, stěn a skříněk. Může toho dokázat ale mnohem víc. Na co se zaměřit a kam který typ odsavače patří? Máme pro vás pět užitečných tipů odborníků.

Výkon

Železné pravidlo zní: odsavač by měl dokázat během hodiny vyměnit vzduch v kuchyni a přilehlém prostoru 5-10x. Rozhodující je tedy objem daného prostoru. Pokud máte kuchyni spojenou s obývacím pokojem, je potřeba vybírat mezi těmi nejvýkonnějšími – kapacita odsávání se udává v m3/hod. a najdete ji u technických parametrů každého výrobku.

Technologie dovedou víc, než jste si mysleli

Odsavač by měl ideálně běžet už v okamžiku, kdy začínáte vařit, ale ještě necítíte žádné pachy. A měl by běžet ještě i poté, co jste dovařili. Vše ale může fungovat naprosto automaticky. Například technologie 6. SMYSL s inteligentními senzory udrží ve vaší kuchyni i v přilehlých prostorech čistý vzduch nejen během vašeho kulinaření, ale i po něm a v situacích, kdy sice nevaříte, ale vzduch není svěží. 

Budiž světlo

Od odsavače ale čekáme vedle čistého vzduchu i něco jiného: stává se prvkem, který pomáhá v prostoru dotvořit atmosféru. Proto je příjemné, když dokáže poskytnout osvětlení měnící se podle činností i nálady. „Technologie LightSense a inteligentní LED světla poskytnou tolik světla a v takové barvě, kolik je potřeba podle probíhajících činností, denní doby nebo nálady,“ říká Darina Papáčová, odbornice z Whirlpool.

Během vaření nejčastěji využijete intenzivní osvětlení s bílou barvou. Ale navečer se můžete proměnit v režiséra, který udělá z kuchyně divadelní jeviště plné intimní nebo dramatické atmosféry. Například designový odsavač Whirlpool WHVS 90F LT C K umožňuje světla stmívat, zvolit si místo intenzivního bílého světla příjemné teplé žluté světlo a různé přechody mezi nimi. Můžete také využít automatické noční osvětlení pro bezpečný pohyb v kuchyni. 

Dejte si pozor na hlučnost

Výkonný odsavač často znamená hlavně hlučný odsavač, který obtěžuje při vaření a ruší při posezení s přáteli nebo během telefonického hovoru. Proto jsou například odsavače Whirlpool osazeny bezkartáčovými motory, poháněnými permanentní magnety – chod je velmi tichý. Specialitou je funkce ZenMode, která se sama postará o ideální rovnováhu mezi výkonem a hlučností odsavače. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama