Lízátkový test na COVID-19 dorazil konečně i do Česka

Nový test snad umožní návrat žáků základních a středních škol do tříd / Pixabay
Samoodběrový test na COVID-19, který se stal velmi populárním v sousedním Rakousku, kde se ním testují pravidelně například žáci základních a středních škol, se začal prodávat v online obchodě Pilulka.cz.

Tento „lízátkový test“ mohou zájemci provést sami doma – stačí ho vložit do úst, poté zacvaknout do pouzdra a během 15 minut víte výsledek.

„Máme velkou radost, že můžeme našim zákazníků nabídnout další jednoduchý způsob, jak se jednoduše a pohodlně testovat. Test mohou zájemci provádět doma, na pracovišti, vlastně kdekoliv. Proto je ideální i pro lékařské ordinace, školy, restaurace, společenské akce nebo maloobchod. Tato nová metoda je bezbolestný a rychlý způsob, jak se lze testovat na antigeny SARS-CoV-2,“ říká Martin Kasa ze skupiny Pilulka.

Zájemce si na Pilulka.cz zakoupí samoodběrovou sadu, která se skládá z lízátka a kazety. První část, lízátko, vložíte na 90 vteřin do úst. Následně umístíte do testovací kazety. Výsledek se objeví po 15 minutách.

Na webových stránkách Pilulka.cz je k dispozici krátký video manuál, ve kterém je postup testování vyobrazen. Test lze koupit v balení po dvaceti kusech, jeden test vyjde na 190 korun. 

V Rakousku, odkud tento test Pilulka přivezla, se stal naprostým hitem. Rakouská vláda vydala rozhodnutí, že se tyto testy smí použít i doma, aniž by testoval odborný personál.

Mohlo by vás zajímat

Reklama