Zabezpečení domácnosti ve vysokém rozlišení s detekcí pohybu

Model Tapo C210 nabízí horizontální a vertikální otáčení s 360° horizontálním rozsahem / TP-Link
TP-Link představil dvě nové bezpečnostní kamery, které patří do řady zařízení pro chytrou domácnost Tapo. Konkrétně se jedná o modely Tapo C210 a Tapo C110, které se oproti svým předchůdcům (Tapo C200 a Tapo C100) liší především vyšším rozlišením obrazu.

Obě bezpečnostní kamery jsou určeny pro využití v interiéru, přičemž dokážou snadno ochránit domácnost i ve chvíli vaší nepřítomnosti. Využívají k tomu snímač s rozlišením UHD (3 Mpix).

Rozdíl mezi oběma modely spočívá hlavně v tom, že Tapo C210 nabízí navíc horizontální a vertikální otáčení s 360° horizontálním rozsahem. Společné pak obě kamery mají například noční vidění s pokročilými funkcemi a viditelností až do vzdálenosti 10 metrů.

U obou kamer platí, že z nich můžete dostávat upozornění například na váš smartphone ve chvíli, kdy zařízení zaznamená pohyb. Následně si odkudkoliv můžete v přímém přenosu přehrát dění před kamerou a zjistit, zda pohybové čidlo aktivovalo například zvíře nebo kolemjdoucí, anebo se jedná o nevítaného návštěvníka. Pro kameru si můžete nastavit i zóny detekce pohybu, takže dokáže zaznamenávat dění pouze ve zvolené oblasti.

Díky tomu, že obě kamery disponují mikrofonem a reproduktorem, je možné jejich prostřednictvím komunikovat s kýmkoliv, kdo se právě v jejich blízkosti nachází. Můžete tak například uklidnit rozrušeného psa, kterého jste doma nechali samotného, nebo se domluvit s kurýrem, který vám právě dovezl zásilku.

Nevítané návštěvníky můžete odradit také zvukovým a světelným alarmem, který můžete spustit poté, co zaznamenáte jejich případný pohyb před kamerou.

Obě kamery disponují lokálním úložištěm na pořízené záznamy. Na micro SD kartu tak můžete uložit až 256 GB záznamu, což přibližně odpovídá 512 hodinám videa. 

Režim soukromí můžete aktivovat kdykoliv, když se nacházíte doma. V tu chvíli můžete vypnout sledování nastavené oblasti. Díky ukládání záznamu na micro SD kartu nehrozí únik videí z vaší domácnosti na internet.

Mohlo by vás zajímat

Reklama