Stylový dotykový panel KNX ovládá v místnosti vytápění, ventilaci i klimatizaci

Regulátor upravuje činnost ventilátoru v závislosti na množství znečišťujících látek ve vzduchu / Siemens
Nová pokojová ovládací jednotka Siemens KNX Touch Control TC5 zjednodušuje provoz a nastavení všech dostupných funkcí v místnosti.

Pomocí 5palcového barevného dotykového displeje je nové zařízení ideální pro použití především v komerčních budovách, jako jsou konferenční místnosti, kanceláře a hotely. Díky své flexibilní koncepci montáže lze Touch Control TC5 instalovat kdekoliv.

Éra digitalizace přeměňuje budovy na moderní a komplikovanější zařízení, než tomu bylo v minulosti. „Pokojové operátorské panely, jako je nový Touch Control TC5, jsou schopné komunikovat prostřednictvím sběrnice KNX a vytvářet perfektní vnitřní klima a světelné podmínky pro každého uživatele místnosti, protože samostatně reagují na hodnoty snímané senzory," uvedl Henning Sandfort ze společnosti Siemens Smart Infrastructure.

Nový pokojový regulátor pokrývá prakticky všechny možné aplikace v místnosti, jako je spínání, stmívání, ovládání barev a teploty barev světel, stejně jako stínění před sluncem a řízení provozu vytápění, včetně ventilace a klimatizace.

Aby bylo zajištěno zdravé klima ve vnitřním prostoru, nabízí Touch Control TC5 automatické ovládání ventilátoru na základě aktuální hodnoty prachových částic PM2,5 nebo koncentrace CO2 ve vzduchu.

Jinými slovy se upravuje činnost ventilátoru v závislosti na množství znečišťujících látek ve vzduchu. Pomocí dostupných logických funkcí lze snadno implementovat další funkce regulátoru teploty, jako je automatické přepnutí do režimu protimrazové ochrany při prudkém poklesu venkovní teploty nebo zavření žaluzií, když jas překročí určitou úroveň.

Obecně platí, že je dnes zapotřebí více zařízení a kabelů, protože se zvyšuje požadavek na funkce budov. Touch Control TC5 se v tomto liší: Všechny funkce místnosti lze zobrazit a ovládat z tohoto jediného zařízení.

Montáž a instalace nového dotykového panelu je snadná, protože je kompatibilní s různými nástěnnými krabicemi. Z důvodu úspory energie lze displej automaticky zapínat a vypínat pomocí vestavěných integrovaných senzorů. Ovládací prvky lze kdykoli zamknout nebo odemknout pomocí hesla nastaveného během konfigurace anebo přes sběrnici.

Mohlo by vás zajímat

Reklama