Nová smart zásuvka Tapo P110 umí měřit spotřebu energie

Zásuvka Tapo P110 je ovladatelná prostřednictvím Wi-Fi / TP-Link
Na tuzemský trh přichází chytrá zásuvka s měřením spotřeby energie TP-Link Tapo P110, která doplňuje řadu smart home produktů. Jednou z výhod nové zásuvky je kompaktní design, který svým minimalistickým pojetím bude ladit v prakticky každém interiéru.

Novinka nezabírá příliš místa, a tak bude vedlejší zdířka zásuvky stále volná – nebude chytrou zásuvkou blokovaná. Za zmínku určitě stojí i nehořlavé materiály, z nichž je zásuvka Tapo P110 vyrobena a které minimalizují nebezpečí vzniku požáru.

Stejně jako všechna zařízení chytré domácnosti řady TP-Link Tapo je i chytrou zásuvku Tapo P110 možné ovládat v češtině přes stejnojmennou aplikaci. Tímto způsobem můžete na dálku zapínat nebo vypínat připojená zařízení, a to s příkonem až 2 300 W.

Pokud si kdekoliv, kde je právě přístup k internetu, vzpomenete, že jste zapomněli zapnout čerpadlo v akváriu, nebo potřebujete vypnout světlo v obývacím pokoji, či jakýkoliv jiný spotřebič, který je do elektrické sítě připojený právě přes chytrou zásuvku Tapo P110, není nic jednoduššího a stačí klepnout na tlačítko v aplikaci.

Zásuvka Tapo P110 je ovladatelná prostřednictvím Wi-Fi (standardy IEEE 802.11b/g/n) a spárovat ji se smartphonem je možné díky podpoře technologie Bluetooth verze 4.2. Veškeré funkce zásuvky lze navíc ovládat hlasem díky podpoře asistentů Google Assistant a Amazon Alexa.

Nechybí ani podpora speciálních funkcí, které dokážou ochránit váš domov třeba ve chvíli, kdy jste právě na cestách. Například režim "V nepřítomnosti" dokáže inteligentně simulovat, že je někdo doma, nepravidelným vypínáním a zapínáním připojených spotřebičů, tedy primárně světla.

Funkce "Časovač" zase umí vytvářet týdenní a denní rozvrhy s možností odpočítávání času do vypnutí a zapnutí jednotlivých koncových zařízení, která jsou napájena přes zásuvku Tapo P110. To se hodí pro například řízení čerpadel bazénové filtrace, vzduchování akvarijních rybiček, spínání topení či ventilace a pro mnoho dalších aplikací.  

Zásadní novinkou u modelu TP-Link Tapo P110 je oproti předchozím zásuvkám v portfoliu zařízení pro chytrou domácnost funkce monitoringu spotřeby, díky které budete přesně vědět, kolik připojená elektronika „žere“. A díky tomu si můžete snadno spočítat, zda je vaše záloha za elektrickou energii v normě.

Mohlo by vás zajímat

Reklama