Malé otočné kamery Axis dokážou zajistit přehled i detail

Kamery mají funkci PTZ s 5násobným optickým a 10násobným digitálním zoomem / Axis Communications
V portfoliu Axis Communications se objevilo nově pět malých PTZ síťových kamer řady AXIS M50, které nabízejí dostatečnou kvalitu videa, zvukovou i obrazovou analytiku a konektivitu se zařízeními Z-Wave Plus.

Nové kompaktní kamery série M50 umožňují podle informací výrobce otáčení, náklon a zoom (PTZ). Kamera AXIS M5074 má ostrý a detailní obraz v HDTV 720p rozlišení (1 MPx), kamery AXIS M5075 a AXIS M5075-G poskytují 2MPx rozlišení HDTV 1080p.

Všechny modely mají funkci PTZ s 5násobným optickým a 10násobným digitálním zoomem. Axis rovněž představil multisenzorové kamery AXIS M5000 PTZ a AXIS M5000-G PTZ. Tyto modely mají tři snímače s rozlišením 5 MPx (společně tak nabízejí 15 MPx rozlišení), které zajišťují celkový přehled o situaci ve vnitřních prostorách na ploše až 400 m2, a jednu HDTV 1080p PTZ kameru s 10× optickým zoomem, která umožňuje současně sledovat detaily.

AXIS M50 je řada diskrétních PTZ kamer velikosti dlaně (rozměry pouhých 130×63 mm), které jsou navrženy tak, aby diskrétně zapadly do jakéhokoli prostředí. Jsou proto ideální pro menší instalace, kde nabízejí cenově dostupný způsob, jak vidět celkový obraz a také všechny důležité detaily.
 
Modely AXIS M5075-G a AXIS M5000-G PTZ nabízejí také bezdrátovou I/O konektivitu se zařízeními Z-Wave Plus, což umožňuje vytvořit kompletní systém složený až ze šesti dalších zařízení.

Automaticky tak lze ovládat např. dveře, okna, světla, PIR detektory nebo teplotní čidla či jiné síťové prvky pomocí příkazů pro zapnutí/vypnutí. Navíc jsou všechny informace ze systému Z-Wave přenášeny do systému VMS a ve videostreamu se zobrazí jako překryvná infografika.

Nové kamery se dodávají se zabudovanou analytikou, která je proměňuje v senzory umožňující inteligentní rozhodování o provozu nebo o alokaci zdrojů. Integrovaná analytika Axis Video Motion Detection 4 spustí poplach při detekci pohybu v předem definované oblasti podle vašeho výběru nebo zobrazí upozornění, když ze záběru kamery naopak zmizí nějaký předem označený objekt.

Díky vestavěnému mikrofonu lze využít také detekce úrovně zvuku, která může při překročení nakonfigurovaného prahu hlasitosti (například s pomocí funkce Detektor výkřiku) spustit různé události.

Zdroj: Axis Communications

Mohlo by vás zajímat

Reklama