Nová PTZ kamera s vysokou citlivostí na světlo má nejrychlejší zoom na trhu

Kamera s krytím IP66 je chráněna proti vniknutí prachu / AXIS
Vysokorychlostní PTZ kamera AXIS Q6318-LE je určená k videodohledu za každého počasí, navíc disponuje výkonným IR přísvitem pro monitorováni i v naprosté tmě.

PTZ kamera AXIS Q6318-LE využívá 1/2palcový snímací senzor s vysokou citlivostí na světlo, který poskytuje dle webu výrobce jasný obraz a lépe zvládá práci se stíny i v náročných světelných podmínkách.

Díky IR přísvitu a funkci den/noc je vhodná také pro monitoring v naprosté tmě. Její schopnost vypořádat se s náročnými světelnými podmínkami podporuje také technologie Lightfinder 2.0, díky které jsou i záběry pořízené v šeru při téměř nulovém osvětlení barevně věrné a bohaté na detaily.

Navíc nabízí laserové ostření, které spolehlivě funguje i ve tmě. Kromě toho Zipstreams kodeky H.264 a H.265 výrazně snižuje požadavky na šířku pásma a úložiště, aniž by se snížila kvalita obrazu. Nabízí také modul TPM (Trusted Platform Module), který je certifikován podle standardu FIPS 140-2 úrovně 2, aby se zajistilo bezpečné ukládání všech kryptografických klíčů a certifikátů.
 
Nová kamera obsahuje všechny funkce, které potřebujete ke sledování a identifikaci podezřelého chování. AXIS Q6318-LE disponuje nejrychlejším zoomem na trhu – díky 31× optickému zoomu, vestavěnému laserovému ostření a funkcím rychlého zoomu umožňuje snadno sledovat rychle se pohybující objekty.

Model je vybaven softwarem Axis Object Analytics, jenž umožňuje detekovat a klasifikovat objekty v záběru, rozeznávat lidi a různé typy vozidel, a přizpůsobit tím videodohled specifickým potřebám. Součástí kamery je funkce Autotracking 2, díky níž je možné podezřelé osoby nebo vozidla označit a aktivně sledovat, a to i s využitím dynamického překrytí textem s názvy ulic nebo symbolem kompasu, které zajišťuje rychlou orientaci při sledování objektů. Lze ji také propojit s multikamerovým hnízdem, a získat tím snadno kompletní přehled o dění v plném rozsahu 360°.
 
V neposlední řade Axis pečuje o zachování soukromí – oblasti, kde videodohled není potřebný (jako jsou sousedící soukromé pozemky a objekty), je možné maskovat obraz pixelizací.

Tato kamera s krytím IP66 a odolností proti vandalismu je chráněna proti vniknutí prachu a vysokotlakých proudů vody z jakéhokoli směru. Detekce nárazu navíc spustí poplach, když kameru něco zasáhne. Odolává extrémním teplotám v rozmezí od -50 do 74°C (-58 to 165 °F) podle normy NEMA TS2.

Kamera má navíc dvě teplotní zóny pro úsporu energie, což je užitečné zejména při použití solárních panelů nebo baterií jejímu napájení. K úspornějšímu provozu stačí vybrat si mezi dvěma různými teplotními rozsahy. 
 
Axis Q6318-LE podporuje optické připojení i PoE napájení, což umožňuje snadnou instalaci a připojení na velké vzdálenosti. Axis nezapomíná ani na vlastní bezpečnost a mezi pokročilými funkcemi zabezpečení zde naleznete firmware s autorizací (signed firmware) nebo bezpečné spuštění (secure boot), které zajišťují, že je v kameře vždy nainstalovaný pouze autorizovaný operační systém od výrobce.

Zdroj: AXIS

Mohlo by vás zajímat

Reklama