Reklama

Fenomén letošního léta: Natáčení dovolených u moře a výletů z výšky pomocí dronů. Jak začít a moc neutratit?

 
Další 4 fotografie v galerii
Malé drony vydrží v letu přibližně 7 minut / Pixabay
Stejně jako pojem „umělá inteligence (AI)", tak také „drony" se v médiích v posledních měsících objevují stále častěji. Asi jste si už trendu všimli sami – zdaleka nejenom profesionální kanály na YouTube přidávají letos do svých videí videa natočená pomocí dronů.

Pravda je ale taková, že řada dronů je velmi drahých a jsou většinou nesmírně náročné na pilotáž. Je jasné, že levnější modely nejsou nic, čím byste ohromili své známé s modely za deseti tisíce korun, ale přesto, mají základ, který neurazí (viz dva modely níže uvedené) a jež vám umožní nějak začít a zažít tak pocity skutečného RC pilota. 

Model S9 Micro je technicky vzato skládací kvadrokoptéra s opravdu neuvěřitelně malými rozměry: 9 x 7 x 3 centimetrů, hladce ji tedy schováte do dlaně. 

Ani váha 150 gramů neurazí, ba naopak, vysloveně nadchne při přenášení. Kde již tato nízká váha není tak výhodná, je při samotném letu. Dron je to totiž tak malý a drobný, že je nevhodný do jiných, nežli perfektních povětrnostních podmínek. Když je ale pěkné počasí, odvděčí se vám kvadrokoptéra super zážitky: udrží si výšku (jen dražší verze), léta všemi směry, udělá obrat o 360° a umí se i sama vrátit k pilotovi.

Dron S9 Micro existuje ve dvou verzích: "Basic" neobsahuje vůbec žádnou kameru, čím vás ale naopak ohromí, tak možností snadno a levně se díky němu naučit pilotování dronů. Již za pouhých cca 300 Kč si s ním můžete užít úžasných výkrutů. To model "Enhanced" sice stojí již cca 600 Kč oproti verzi Basic, ale nabízí pár dalších zlepšováků (0,3 Mpix Wi-Fi kamera a funkce „Hold" pro udržení výšky).

Oba modely mají 220 mAh akumulátory, takže vydrží v letu přibližně 7 minut. Umožní vám prostě perfektní vstup do světa dronů a jako společníci pro dlouhé nudné letní večery určitě nezklamou.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat