Nový transportní dron unese 40 kilogramů nákladu rychlostí až 72 kilometrů za hodinu

Náklad je možné nést v boxu nebo na laně, respektive na 20 metrovém navijáku / DJI
Společnost DJI tento týden představila svůj první delivery dron FlyCart 30 pro přesun předmětů o hmotnosti až 40 kilogramů.

Model DJI FlyCart 30 patří mezi takzvané delivery drony. Maximální užitečné zatížení činí dle webu výrobce 40 kilogramů nákladů (při použití jedné baterie), respektive 30 kilogramů při použití dvou baterií.

S takto těžkým nákladem uletí dron až 16 kilometrů při maximální rychlosti 20 metrů za sekundu (72 km/h). Při letu bez užitečného zatížení má tento dron dolet až 28 kilometrů.

„Dron FlyCart 30 najde uplatnění v široké paletě činností, například v energetice, při manipulaci s náklady, může nést speciální měřicí přístroje, pomáhá při práci ve výškách nebo v obtížném terénu. Velké využití nabízí coby efektivní podpora pro záchranáře, kteří pomocí dronu mohou do nepřístupného terénu vyslat nosítka, oblečení, potraviny nebo léky,“ říká Jaroslav Řešátko z firmy DJI Telink, oficiálního dovozce dronů DJI.

Náklad je možné nést v boxu nebo na laně, respektive na 20 metrovém navijáku. O pohon se stará osm rotorů s celkovým výkonem 32 kW. DJI FlyCart 30 může letět v maximální letové výšce 6 000 metrů a funguje i v nepříznivém počasí – zvládne létat i při rychlosti větru 12 m/s (43 km/h) a teplotě okolního vzduchu v rozmezí mínus 20 až plus 45 stupňů Celsia. Dron je chráněn proti vodě, ochrana odpovídá mezinárodnímu označení IP55.

„Pro možnost pilotovat tento přepravní dron je nutné mít oprávnění pro kategorii Specific a povolení k provozu vydané Úřadem pro civilní letectví,“ dodává Jaroslav Řešátko.

Pro zvýšení bezpečnosti má  DJI Dron FlyCart 30 všechny klíčové systémy zdvojené a navíc je jeho nedílnou součástí padák. Dron je ovladatelný na vzdálenost až 20 km a po celou dobu přenáší obraz ve vysokém rozlišení a s nízkou latencí. Drony DJI FlyCart 30 budou v České republice dostupné letos v únoru.

Zdroj: DJI Telink

Mohlo by vás zajímat

Reklama